-30%

GOLD BEEF-PRO™ PLASMA MEGA TABS 300tabs

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3112
Достапност: На залиха

GOLD BEEF-PRO ™ PLASMA - OLIMP” 300 tableti - ОписGOLD BEEF-PRO ™ PLASMA Е РЕАЛНА НАДЕЖ ЗА ПОЕДИНЦИТЕ КОИ НАПОРНО ВЕЖБААТ И СЕ ИЗЛОЖЕНИ НА ПОСТОЈАН ФИЗИЧКИ СТРЕС!!!Ако се земат во предвид сите истражувања на целото тело, се чини очигледно дека дополнувањ

1.790,00ден 1.250,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

GOLD BEEF-PRO ™ PLASMA Е РЕАЛНА НАДЕЖ ЗА ПОЕДИНЦИТЕ КОИ НАПОРНО ВЕЖБААТ И СЕ ИЗЛОЖЕНИ НА ПОСТОЈАН ФИЗИЧКИ СТРЕС!!!

Ако се земат во предвид сите истражувања на целото тело, се чини очигледно дека дополнувањето со GOLD BEEF-PRO ™ PLASMA може да:
- обезбеди огромен потенцијал на лицата кои што имаат екстремно исцрпувачки физички тренинзи,
- значително да придонесе за намалување на воспалението и елиминирање на дисфункцијата на цревната бариера,
- да се подобри функционирањето на имунолошкиот систем и да се зголеми апсорпцијата на хранливи материи,
- значително да придонесе во зголемување на брзината и ефикасноста на регенерација после тренингот ,
- во скратување на времето на нарушената телесна хомеостаза и нивото на ендотоксемија кај лицата кои напорно тренираат.

УНИКАТНИОТ АМИНО КИСЕЛИНСКИ ПРОФИЛ Е САМО ШЛАГОТ НА ТОРТАТА!!!

Што е уште поважно, GOLD BEEF-PRO ™ PLASMA ги исполнува највисоките стандарди кои се утврдени за високо-протеински производи кои се администрираат во таблети:
- ВИСОКА ДОЗА (1750 мг) ОД ВИСОКО СВАРЛИВИТЕ ПРОТЕИНИ ПО ЕДНА ТАБЛЕТА (MEGA TABS®),
- Содржи комплетен профил на протеиногени амино киселини со значителен дел од егзогени амино киселини (EAA), вклучувајќи ги и разгранетиот синџир на аминокиселини (BCAA), со што се прикажува висок анаболен и анти- катаболен ефект,
- ДОЗИРАЊЕТО Е ПРИСПОСОБЕНО ВО СОГЛАСНОСТ НА ТЕЛЕСНАТА ТЕЖИНА,
- ПРОИЗВОДОТ Е БЕЗ ЛАКТОЗА, што го прави достапен за поединци кои страдаат од намален внес на квалитетна протеинска исхрана, заради нивната алергија на оваа состојка или на протеините кои ја содржат истата,
- Производот има остаток на јаглени хидрати (помалку од 0,5 гр) и масти (помалку од 0,5 гр) во содржината на препорачаната доза.

Покрај тоа, GOLD BEEF-PRO ™ PLASMA содржи особено високи концентрации на важни аминокиселини кои се најпотребни во спортски активности, како што се:

- Л-АРГИНИН со 3-пати повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Иако Л-аргинин е релативно егзогена амино киселина, нејзината внатрешна биосинтеза не е во можност да го балансира недоволното снабдување со храна за време на периоди со зголемената побарувачка , како на пример во случај на поголема интензивна физичка активност или истоштеност од болест.

Докажано е дека Л-АРГИНИН: ја зголемува синтезата на факторите за раст (полиамини) кои учествуваат во растот на ткивото и како што се покажало во клиничките испитувања, ја промовира синтезата на протеините во телото. Заедно со ГЛИЦИН И Л-МЕТИОНИН, учествува во синтезата на креатин. Научна литература исто така обезбедува сознанија за влијанието на Л-АРГИНИН во зголеменото лачење на хормонот за раст.

- ГЛИЦИН со содржина 13-пати повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Докажано е дека зголемената потрошувачка глицин придонесува во намалување на заморот и подобрување на квалитетот на спиењето.

- Л-ТИРОЗИН со 1,5-пати повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Дополнување со Л-Тирозин е поврзано со значително подобрување на расположението и когнитивните функции, особено во периодот на стрес или физичка активност. Со екстраполација на овие резултати за физички активните луѓе, може да се донесе заклучок дека го подобрува фокусот за време на зголемен физички напор, кои несомнено се одразува на ефикасноста на тренингот.

- Л-СЕРИН е со повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Таа учествува во намалувањето на дисфункциите на имунолошкиот систем како резултат на хроничен замор, која може да биде од голема важност за луѓето изложени на постојан и интензивен физички напор, што најверојатно може да доведе до пре-тренираност и сите можни последици што произлегуваат од овој факт.

- Л-ТРИПТОФАН е со повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Една студија од 2010 година на спортисти докажала дека дополнување со Л-триптофан може да се зголеми физичката сила за време на аеробни вежби.

- Л-ХИСТИДИН е со повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Заедно со БЕТА-АЛАНИН формираат КАРНОСИН во телото која епозната како  активна супстанција која придонесува во зголемување на силата на мускулите. Во исто време, тој има големо влијание врз квалитетот на тренингот и ефикасноста, особено во случај на интензивни тренинзи.

- Л-ФЕНИЛАЛАНИН е со повисока содржина отколку во протеините од сурутка. Во телото, може да се конвертира во тирозин,што всушност претставува претходник за синтеза на невротрансмитерите како што е допаминот. Администрацијата на Тирозин го зголемува нивото на катехоламините кои циркулираат во крвта и во централниот нервен систем, со што ќе придонесе за подобрување на ефикасноста за време на физичките активности.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: 93% протеини од говедска плазма, агенс за нараснување – калциум карбонат, целулоза микрокристалин, агенс против стврднување – силикон диоксид, магнезиумови соли на масните киселини. # Може да дојде до варијации на аминокиселинскиот профил. Тоа е нормално за производи кои се на природна база

Препорачана дневна доза: производотсе користи во зависност од телесната тежина:

до 75 кг - 4 таблети (2 x 2 таблети).
75 кг - 95 кг - 6 таблети (2 x 3 таблети)
над 95 kg - 8 таблети (2 x 4 таблети)

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Овој додаток во исхраната не може да се администрира како замена на разновидна исхрана. Урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се препорачуваат. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.