GLUCOSAMINE PLUS

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3141
Достапност: На залиха

ОЛИМП ГЛУКОЗАМИН ПЛУС, 60 КАПСУЛИ - Содржи глукозамин сулфат и хондроитин сулфат. Го зајакнува ткивото на 'рскавицата и го намалува триењето.

550,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Глукозамин Плус додаток во исхраната кој содржи глукозамин сулфат и хондроитин сулфат - двете најважни компоненти зајакнување на 'рскавицата и заедничкиот систем. Производот ве снабдува со глукозамин сулфат, хондроитин сулфат и витамин Ц, кои што придонесуваат за нормална формација на колагенот, за нормална функција на коските и `рскавицата. Производот е наменет исклучиво за физички активни возрасни луѓе кои се изложени на оптоварување на зглобовите, како на пример при вежбање.

Како глукозамин и хондроитин влијаат врз зглобовите? Тие ја поддржуваат регенерацијата на оштетените структури на 'рскавицата и го зголемуваат количеството на синовија за да се намали триењето помеѓу елементите на локомоторниот систем.  Со стареењето на овие супстанции од телото се намалува, што резултира со интензивирани процеси на уништување и реакции на болка.

Кој треба да го користи ГЛУКОЗАМИН ПЛУС?  Овој додаток во исхраната се препорачува на луѓето изложени на претерување на зглобовите, особено кај спортистите и старите лица. 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 67,7% глукозамин сулфат 2KЦЛ (од ракови), 10,2% хондроитин сулфат, агенс за зголемување – целулоза микрокристалин, агенс против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини, 0,6% Л-аскорбинска киселина – витамин Ц, капсула (желатин, боја: Е171).


Начин на употреба: Како додаток во исхрана конзумирајте по една капсула, два пати дневно, со оброци. Препорачливо е да се користи оваа формула 6-8 недели. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.
Предупредување: не го користете во случај на бременост. Не се препорачува за деца и млади лица. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ доколку сте дијабетичар, доилка, ако имате интолеранција на глукоза, астма, ризик од срцеви компликации и доколку користите кумарин антикоагуланти. Не го користете производот доколку сте чувствителни на некоја од состојките. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.