GLADIATOR® HIGH PROTEIN BAR 60g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3117
Достапност: На залиха

Не биди роб во борбата против гладот ​​и желбата за нешто слатко!

130,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Да почнеме со фактите:
- Сите сакаме слатки, нели?
- Се чувствувме виновни кога ги јадеме!
- Често се гладни - и тоа не е само "мал" глад - помеѓу оброци или после тренинг...
- Секогаш сме во потрага за решение, како што е вкусно така и хранливо, но тоа сепак да не го наруши балансот на нашата исхрана.

GLADIATOR® HIGH PROTEIN BAR е совршено решение!
Високо-протеински бар, чиј вкус не е ништо како сите други кои сте се пробале досега!

- Совршена текстура
- Идеален како ужина помеѓу оброците , особено кога сакате да ја подобрите вашата исхрана со протеини бар
- Совршен вкус и мазна текстура ви дава вкус на вистински колач
- Еден 60-грамски бар содржи 36% протеини
- Составот и вкусот се најважните аспекти при создавањето на GLADIATOR® HIGH PROTEIN BAR
- Дополнителните состојки во форма на путер од кикирики, кокос и карамела може да ве направи да се зависник на него
- Задоволството што ќе го добиете од секој залак може да се спореди само со најголемите, најпознатите незаборавни моменти од занес
- Запомнете, протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса

ДА, ВИЕ СТЕ ПОБЕДНИК ОД ДЕНЕС !
НЕМОЈ ДА БИДЕШ РОБ КОЈ ПОСТОЈАНО ЌЕ СЕ БОРИ ПРОТИВ ГЛАДОТ И ЖЕЛБАТА ЗА НЕШТО СЛАТКО !!!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Вкус: Колаче
Состојки: 23,3% чоколадна облога со засладувач (какао маса, засладувач - малтитол; какао путер, млечна маст, емулгатор - лецитини (од соја), природна арома ванила), 19,5% млечни протеини, 18,3% карамела вкус слој (агенс за зголемување - полидекстроза; растително масло (соја), обезмастено млеко во прав, засладувач - ксилитол, емулгатор - лецитини (од соја), сол, ароми), хидролизирани глутен од пченица, хумектант - глицерол; 5,0% соја чипс (соја протеин), 2,8% соја чипс (соја протеини, безмасно какао, тапиока скроб), растително масло (соја), какао важна личност, ароми, сол, засладувач - сукралоза.
Алергени информации: Производот може да содржат траги од јајца, ореви, кикирики и семе од сусам.

Вкус: Кикирики / Карамела
Состојки: 23,3% облога од млечно чоколадо со засладувач (засладувач - малтитол; какао путер, полномасно млеко во прав, какао маса, емулгатор - лецитини (од соја), ароми), 18,9% млечни протеини, 18,3% карамела вкус (агенс за зголемување - полидекстроза; растително масло (соја), обезмастено млеко во прав, засладувач - ксилитол, емулгатор - лецитини (од соја); сол, ароми), хидролизирани глутен од пченица, хумектант - глицерол; 7% од соја чипс (соја протеин), растително масло (соја), 0,7% кикирики, какао маса, ароми (содржи млеко, кикирики), сол, засладувач - сукралоза.
Алергени информации: Производот може да содржат траги од јајца, ореви и семе од сусам.

Вкус: Бело Чоколадо со Крем
Состојки: 23,3% облога од бело чоколадо со засладувач (засладувач - малтитол; какао путер, полномасно млеко во прав, емулгатор - лецитини (од соја), 0,02% природни ванила арома), 19,5% млечни протеини, 18,3% ванилин вкус (агенс за зголемување - полидекстроза; растително масло (соја), обезмастено млеко во прав, засладувач - ксилитол, ароми, сол, емулгатор - E 472 ц; боја - E 171), хидролизирани глутен од пченица, хумектант - глицерол; 7,6% од соја свежи (соја протеини, безмасно какао, тапиока скроб), растително масло (соја), 0,7% крем во прав (содржи млеко), ароми (содржи млеко), сол, растително масло (сончоглед), засладувач - сукралоза; боја - каротин.
Алергени информации: Производот може да содржат траги од јајца, ореви, кикирики и семе од сусам.
Начин на употреба: Земете еден до два  протеински барса во текот на денот.  Да се пие поголема количина на вода.
Предупредување: прекумерно консумирање може да предизвика лаксативно ефекти.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.