Gainerator Dominator 1000g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3024
Достапност: На залиха

Напредно и сложено соединение на внимателно избрани јаглехидрати и животински протеини чие синергетско дејство ќе направи вашите мускули речиси да експлодираат како резултат на сатурација со хранливите материи.

890,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Напредно и сложено соединение на внимателно избрани јаглехидрати и животински протеини чие синергетско дејство ќе направи вашите мускули речиси да експлодираат како резултат на сатурација со хранливите материи. Тоа е обезбедено со две ултра модерни формули – енергетски и градливи, или совршени Low-GLC™ и Slow-Mo-Pro™, наменети за најдобрите, за нивен успех… но само најцврстите ќе можат да се потчинат на нивниот силен анаболичен ефект. Проверете што навистина можете да постигнете! Производот исто така е зајакнат со голема доза на Л-глутамин од разгранетиот синџир на аминокиселини (БЦАА), како и со ублажен креатин Kre-Alkalyn® и MЦT масло. Анаболичната моќ на Low-GLC™ и Slow-Mo-Pro™ е зајакната до границите на човечкото тело, правејќи ги регенерацијата и растот полесни од било кога.

Совршеноста на Gainerator лежи во нијансите на неговите состојки, избрани од најдобрите научници од Олимп Лаборатории, со цел да се создаде неспоредлив, совршено добар состав.


СОВРШЕНОСТА Е ВО ДЕТАЛИТЕ ! ТОА СЕ СЛЕДНИВЕ: 

Low-GLC™ (поли и олигосахариди, долг синџир на восочен пченкарен скроб, изомалтулоза) – иновативно соединение од јаглехидрати со ниски гликемични индекси од внимателно избрани слични профили на брзина на дигестија и стапка на ослободување на шеќерот во крвниот систем. Иновативната формула на Low-GLC™ е базирана на претпоставката за оптимална сатурација на крвта со моносахаридите за да се обезбеди непрекинат извор на енергија и да се продолжи долготрајниот физички напор со голем интензитет, како и ефективна регенерација веднаш откако ќе заврши. Правилно составени, најквалитетните извори на јаглехидрати, со низок и среден гликемичен индекс ја одржуваат концентрацијата на инсулин во крвта на оптимално анаболичко ниво. Го спречува падот на мотивацијата кај лицата кои вежбаат при силен физички напор, константно обезбедувајќи енергија за да се обезбеди највисоко ниво на напор. Тоа исто така ја спречува можноста за намалување на чувствителноста на инсулинските рецептори на хормон, што е можно при голема консумација на едноставни шеќери. Јаглехидратите од формулата на Low-GLC™ формираат бескраен извор на енергија само 30 минути по внесувањето (поли и олигосахариди), за речиси 4 часа (долг синџир на сприхав пченкарен скроб и изомалтулоза). Тој обезбедува супер компензација на хранливи материи веднаш по завршувањето на физичките вежби со максимизирање на процесите на реконструкција на енергетските состојки. Додатокот од MЦT масло и пионер, што се однесува до неговoтo прилагодување, патентиран, ублажен креатин (Kre-Alkalyn®), е наменет за интензивирање и скратување на минимум на регенеративната фаза, така што растот и адаптацијата на мускулното ткиво по физичкиот тренинг се можни без никакви пречки.

Моќта и перфектната убавина на избраниот протеински извор лежи во Slow-Mo-Pro™
МИЦЕЛАР КАЗЕИН, МИКС НА ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА (WPC, WPI, WPH), АЛБУМИНИ ОД БЕЛКА ОД ЈАЈЦЕ. 

Ова не смеете да го пропуштите - проверете како делува моќта скриена во Slow-Mo-Pro™ ! Производот е создаден врз база на најновите научни истражувања и создава комплекс од различни протеински извори, секој со различна брзина на кинетика на дигестија и ослободување на амино киселини во крвниот систем. Совршената протеинска мешавина обезбедува најдобра сатурација на крвта со протеинот, варење на производите 15 минути по нивното внесување (хидроизолат од протеин од сурутка) и таа состојба се одржува на високо и стабилно ниво во наредните 6 часа (концентрат од протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка, албумини од белка од јајце, казеин). 


Време на апсорпција на слободните амино киселини и дигестивните производи на секој извор на протеин кој го создава Gainerator

Внимателно одбрани количини и видови на протински извори употребени во Slow-Mo-Pro™ формулата која ги обезбедува најпосакуваните форми на амино киселини за регенерација на мускулите. Таа е богата со амино киселини од разгранетиот синџир и 8 амино киселини незаменливи за правилен раст и регенерација, од кои големи количини се ослободуваат за време на прилагодувањето на Slow-Mo-Pro™. Тој гарантира одржување на највисокиот анти-катаболички ефект, и за време на интензивен физички напор и после него. Таквите поволни физиолошки услови обезбедуваат најголема ефикасност на регенерација по тренингот. Но, тоа не е се што ви нуди Slow-Mo-Pro™. Изолатот од протеин од сурутка и казеинот дополнително ќе го откријат нивниот висок потенцијал во интензивирање на процесот на липолиза за да го ослободат вашето тело од прекумерните масти.
Не се плашете од катаболизам бидејќи тука е Slow-Mo-Pro™  и…BCAA… и Л-глутамин!

Покрај тоа, повеќе од 4 гр од слободни аминокиселини од разгранетиот синџир (БЦАА) во една порција и повеќе од 3.5 гр од најквалитетниот Л-глутамин гарантираат достигнување на анти-катаболичка околина со високи параметри во секоја клетка од телесните мускули на спортистот за заштита на метаболичкиот интегритет на секое мускулно влакно погодено од напорен физички тренинг. 

СО GAINERATOR® ДУРИ И НАЈДОЛГИТЕ И ИСЦРПУВАЧКИ ТРЕНИНЗИ НЕМА ДА ВИ ПРЕДИЗВИКААТ КАТАБОЛИЗАМ 

Составот од 12 витамини додадени во Gainerator® обезбедува ефективно дејство на сите ензими кои учествуваат во метаболичките промени и помагаат во регенерацијата и растот на мускулното ткиво. Витамините и минералите мора да бидат апсолутно комплетирани, бидејќи нивниот губиток за време на интензивниот напор е голем и значително го намалува квалитетот на сите биохемиски процеси во телото на спортистот. Тоа не смеете да го прифатите! Снабдувањето со одбраните витамини од Gainerator® гарантира интензивирање на анаболните ефекти кои што се резултат на присуството на висока концентрација на амино киселини и јаглехидрати од варењето на двете ултра модерни формули Low-GLC™ и Slow-Mo-Pro™ во крвта. Покрај тоа, високиот анти-оксидирачки потенцијал кој што е обезбеден од страна на некои витамини помага во одржување на ниско ниво на слободни радикали кои што масовно се создаваат во мускулните клетки за време на интензивен физички напор. 
 
GAINERATOR® ЦЕЛОСНА СИНЕРГЕТСКА АКЦИЈА НА СИТЕ СОСТОЈКИЦЕЛОСНА СИНЕРГИЈА = МАКСИМАЛЕН АНАБОЛЕН ЕФЕКТ + МИНИМАЛНО НИВО НА МАСТИ
 
За кого е овој производ?
Gainerator® е совршен избор за боди билдери и гимнастичари, за кои што билдањето и одржувањето на високо квалитетна мускулна маса е приоритет. Gainerator®, базиран на извори на јаглехидрати со најниско можно GI како и извори на протеини со долг период на апсорпција , консумиран дополнително помеѓу оброци или како замена за еден оброк, гарантира постојано снабдување со анаболни хранливи материи. Gainerator® е исто така сојузник на луѓето кои имаат проблем со билдање на високо квалитетна мускулатура, без вишок на масно ткиво (endomorphists) и на секој кој сака да го зголеми нивото на мускулатура. 
Gainerator® претставува совршен спој на хранливи материи со највисок квалитет и регулаторни состојки, што значи дека нема потреба од комбинирање со други додатоци  [формула ЕДЕН ЗА СИТЕ].

Составот на Gainerator обезбедува оптимална апсорпција на шеќерите и амино киселините во мускулните клетки, што е од клучно значење за успех во било која спортска дисциплина.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: 70% микс на јаглехидрати LOW-GLC® (малтодекстрин, високо молекуларнен долг синџир на сприхав пченкарен скроб, изомалтулоза*), 21% микс од протеини Slow-Mo-Pro® ( мицелар казеин, протеин концентрат од сурутка, протеин изолат од сурутка, ултрафилтриран јајцев протеин, протеин хидролизат од сурутка), ароми, разгранет синџир на аминокиселини БЦАА (0,6% Л-леуцин, 0,3% Л-валин, 0,3% Л-изолеуцин), 1,2% Л-глутамин, 1% MЦT масло, згуснувачи - ксантанова гума, натриум карбокси метил целулоза; 0,7% ублажен креатин монохидрат (КРЕ АЛКАЛИН), регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина (за сите вкусови како јагода), анти-стврднување агент - силикон диоксид, засладувач - сукралоза, 0,01% витамини (Л-аскорбинска киселина - Вит.Ц, ДЛ-алфа-токоферил ацетат - Вит.Е, никотинамид - ниацин, Д-биотин, ретинил ацетат - Вит.А, калциум Д-пантотенат - пантотенска киселина, пиридоксин хидрохлорид - Вит.Б6, холекалциферол - Вит.Д, птеролмоноглутаминска киселина - фолат, тиамин мононитрат - Вит.B1, рибофлавин - Вит.Б2, цијанокобаламин - Вит.Б12), бои: кармин (за сите: јагода, цреша, јагода-киви и банана-цреша како вкусови), Е 150Ц (за сите : тврд карамел, чоколадо, тирамису, кафе, ледено кафе, лешник и капучино како вкусови), рибофлавин, Е 133 (за сите вкусови како фстаци).
* Изомалтулоза е извор на гликоза и фруктоза.
Препорачана употреба: Земете 1-3 порции дневно - помеѓу оброци и приближно 1 час пред и после тренинг. Додадете 1 дел (80гр - 180 мерни единици = 5,5 мерици или 9 рамни супени лажици) 100мл вода. Консумирајте го непосредно по подготовката.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Не е погоден за дијабетичари. Зголемување на телесна тежина може да се случи. Не е погоден за деца и млади особи. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.