Gainer Professional - GERMAN FORGE 2000g

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ15
Достапност: На залиха

Gainer Professional - GERMAN FORGE 2000g - GERMAN FORGE® GAINER PROFESSIONAL - ТУРБОПОЛНАЧ НА КАЛОРИИ !!!Основното познавање е дека се додека преовладува калорискиот дефицит, зголемувањето на телесната тежина не е можно.

950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

GERMAN FORGE® GAINER PROFESSIONAL - ТУРБОПОЛНАЧ НА КАЛОРИИ !!!

Основното познавање е дека се додека преовладува калорискиот дефицит, зголемувањето на телесната тежина не е можно. Ако не е можно да се постигне вишок со редовната исхрана, т.н. "гејнери" се добра поддршка за да се овозможи поголем калориски внес, а со тоа и да се зголеми телесната тежина за на крајот да се зголеми и мускулната маса.
Со учество од околу 78% новиот Gainer Professional од German Forge®, во споредба со конвенционалните зголемувачи на тежината, има многу висок процент на сложени јаглехидрати. Поради тоа обезбедува оптимална поддршка за зголемување на мускулната маса. Покрај тоа, со содржина на протеини од околу 16% ги обезбедува сите есенцијални амино киселини како што се Л-леуцинот, Л-изолеуцин и Л-Валин (БЦАА) и Л-глутамин, кои се најпотребни за изградба и зачувување на мускулната маса. Како резултат на зголеменото ниво на инсулин (поради зголемениот внес на јаглени хидрати), протеините кои се содржани во гејнерот ќе бидат подобро се апсорбирани од страна на телото (мускулното ткиво).

ПОСТИГНЕТЕ ОПТИМАЛНИ РЕЗУЛТАТИ БЛАГОДАРЕНИЕ НА АКТИВНАТА УНИКАТНАТА МАТРИЦА НА СОСТОЈКИТЕ !!!

Новиот GERMAN FORGE® GAINER PROFESSIONAL содржи главно долг синџир на јагленохидрати во форма на малтодекстрин, што гарантира долгорочно снабдување на енергија за вашето тело. Во споредба со традиционалните гејнери со краток синџир на јагленохидрати, долгиот синџир на јагленохидрати се апсорбираат и се обработуваат од страна на телото бавно и константно. Благодарение на ниска содржина на масти од само околу 5%, Gainer Professional е погоден за повеќе дневни дози, а со тоа се зголемува и изградба на мускулите без стекнување на масти!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Јагода: малтодекстрин, соја протеин изолат, арома, боја за храна (цвекло во прав (бетанин)), киселост (лимонска киселина).
Чоколадо: малтодекстрин, соја протеин изолат, какао во прав, арома.
Ванила: малтодекстрин, соја протеин изолат, арома.

Може да содржи траги од ГЛУТЕН, ЛАКТОЗА И ЈАЈЦА.
Начин на користење: Додадете 2 супени лажици од Герман Форгер Гаинер (приближно 30 г) во 200 мл безмасно млеко (1,5% масти) и мешајте енергично со користење на шејкер приближно 20 секунди. Препорачуваме Герман Форгер Гаинер да се пие до 3 пати дневно. Најдобро е да се користи Герман Форгер Гаинер пред интензивен тренинг или натпревар, веднаш после вежбање и пред спиење.

Внимание: Да не прекорачува дневната препорачана доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана диета како и здрав начин на живот. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.