GAIN BOLIC 6000 6.8kg

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3113
Достапност: На залиха

Основен протеински додаток, кој има дополнителни калории од јагленихидрати и масти.GAIN BOLIC 6000 6.8kg - GAIN BOLIC 6000® е основен протеински додаток, кој има дополнителни калории од јагленихидрати и масти.

3.950,00ден
-+

Постави прашање за овој производGAIN BOLIC 6000® е основен протеински додаток, кој има дополнителни калории од јагленихидрати и масти. GAIN BOLIC 6000® е комплексен состав на правилно споени јагленихидрати, микс од концентрати на протеини- јагленихидрати во прав со диференциран гликемичен индекс, збогатен со креатин монохидрат и таурин.


GAIN BOLIC 6000® ги обезбедува сите хранливи материи, важни за брз развој на мускулна маса и сила.

ВИСОКО КАЛОРИЧЕН ГЕЈНЕР СО КРЕАТИН И ТАУРИН!

- ефикасен, дури и за хардгејнерите

- содржи различни извори на протеини и јагленихидрати

- додадени креатин монохидрат и таурин за максимален ефект

- 760 калории дневен внес

- 75гр. јагленихидрати во порција

- 14,5гр. есенцијални и неесенцијални амино киселини во порција

- ЏАМБО ПАКУВАЊЕ ОД 6,8 килограми


ЕКСПЛОЗИВНИ ТРЕНИНЗИ СО КРЕАТИН МОНОХИДРАТ!

Конзумирањето на креатин ги зголемува физичките перформанси за краток временски период, при високо интензивен тренинг (се однесува на дневна доза од 3гр. креатин), истовремено промовирајќи мускулна сила и раст.


ПОДОБАР МЕНТАЛЕН ФОКУС СО ТАУРИН!

Тауринот е амино сулфурна киселина, често нарекувана како амино киселина, која е задолжителна во градбата на протеинот. Се користи за подобрување на менталните перформанси и како антиоксидант. Со комбинацијата на креатин и таурин подготвени сте за растење.


ЗА КОГО Е НАМЕНЕТ?

GAIN BOLIC 6000® е наменет за оние со зголемена побарувачка на енергија и протеини, после интензивен мускулен напор, особено за рекреативни спортисти, како и за професионални атлети, кои се стремат кон зголемување на анаболичниот ефект, физичките перформанси и брз развој на мускулна маса и сила.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: 80% микс од јаглехидрати (малтодекстрини, декстроза), 15,5% микс од протеини (концентрат од протеин од сурутка, мицелар калциум казеинат, ултрафилтриран протеин од јајце), ароми, природно инстант кафе, природно инстант слад кафе (за вкус на кафе и капучино), 1,5% креатин монохидрат, 0,5% таурин, регулатор на киселоста-јаболкова киселина, згуснувач - гума од ксантан, калиум хлорид, витамини (Л-аскорбинска киселина - вит.Ц, ди-алфа-токоферил ацетат - вит.Е, никотинамид- нијацин, Д-биотин, ретинил ацетат-вит.А , калциум Д-пантотенат-пантотенска киселина, пиридоксин хидрохлорид- вит.Б6, холекалциферол - вит.Д, птерилмоноглутаминска киселина - фолна киселина, тиамин мононитрат- вит.Б1, рибофлавин -вит.Б2, цијанокобаламин- вит.Б12), бои: E 129 (за вкус на јагода, јагода-банана, рибизла, цреша и малина) E 110 (за вкус на портокал и јогурт-ванила), E 150ц (за вкус на тврд карамел, кафе, чоколадо, лешник и капучино), E 104 (за вкус на банана, јогурт-лимон и лимон).

Препорачана доза: Земајте 1-3 порции дневно - помеѓу оброци и / или приближно 1 час пред и / или по тренингот. Додадете 1 порција (100 гр - 2 мерни единици од Олимп црпалката) во 100 мл вода. На почетокот се препорачува да консумирате само половина од порцијата - 50 гр - 1 мерна единица. Не се препорачува за дијабетичари. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.