GAIN BOLIC 6000 1000g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3005
Достапност: На залиха

Основен протеински додаток, кој има дополнителни калории од јагленихидрати и масти.

650,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


GAIN BOLIC 6000® е основен протеински додаток, кој има дополнителни калории од јагленихидрати и масти.
GAIN BOLIC 6000® е комплексен состав на правилно споени јагленихидрати, микс од концентрати на протеини - јагленихидрати во прав со диференциран гликемичен индекс, збогатен со креатин монохидрат и таурин.

GAIN BOLIC 6000® ги обезбедува сите хранливи материи, важни за брз развој на мускулна маса и сила.

ВИСОКО КАЛОРИЧЕН ГЕЈНЕР СО КРЕАТИН И ТАУРИН!
- ефикасен, дури и за хардгејнерите
- содржи различни извори на протеини и јагленихидрати
- додадени креатин монохидрат и таурин за максимален ефект
- 760 калории дневен внес
- 75гр. јагленихидрати во порција
- 14,5гр. есенцијални и неесенцијални амино киселини во порција

ЕКСПЛОЗИВНИ ТРЕНИНЗИ СО КРЕАТИН МОНОХИДРАТ !
Конзумирањето на креатин ги зголемува физичките перформанси за краток временски период, при високо интензивен тренинг (се однесува на дневна доза од 3гр. креатин), истовремено промовирајќи мускулна сила и раст.

ПОДОБАР МЕНТАЛЕН ФОКУС СО ТАУРИН !
Тауринот е амино сулфурна киселина, често нарекувана како амино киселина, која е задолжителна во градбата на протеинот. Се користи за подобрување на менталните перформанси и како антиоксидант. Со комбинацијата на креатин и таурин подготвени сте за растење.

ЗА КОГО Е НАМЕНЕТ ?
GAIN BOLIC 6000® е наменет за оние со зголемена побарувачка на енергија и протеини, после интензивен мускулен напор, особено за рекреативни спортисти, како и за професионални атлети, кои се стремат кон зголемување на анаболичниот ефект, физичките перформанси и брз развој на мускулна маса и сила.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 80% микс од јаглехидрати (малтодекстрини, декстроза), 15,5% микс од протеини (концентрат од протеин од сурутка, мицелар калциум казеинат, ултрафилтриран протеин од јајце), ароми, природно инстант кафе, природно инстант слад кафе (за вкус на кафе и капучино), 1,5% креатин монохидрат, 0,5% таурин, регулатор на киселоста-јаболкова киселина, згуснувач - гума од ксантан, калиум хлорид, витамини (Л-аскорбинска киселина - вит.Ц, ди-алфа-токоферил ацетат - вит.Е, никотинамид- нијацин, Д-биотин, ретинил ацетат-вит.А , калциум Д-пантотенат-пантотенска киселина, пиридоксин хидрохлорид- вит.Б6, холекалциферол - вит.Д, птерилмоноглутаминска киселина - фолна киселина, тиамин мононитрат- вит.Б1, рибофлавин -вит.Б2, цијанокобаламин- вит.Б12), бои: E 129 (за вкус на јагода, јагода-банана, рибизла, цреша и малина) E 110 (за вкус на портокал и јогурт-ванила), E 150ц (за вкус на тврд карамел, кафе, чоколадо, лешник и капучино), E 104 (за вкус на банана, јогурт-лимон и лимон). 

Препорачана доза: Земајте 1-3 порции дневно - помеѓу оброци и / или приближно 1 час пред и / или по тренингот. Додадете 1 порција (100 гр - 2 мерни единици од Олимп црпалката) во 100 мл вода. На почетокот се препорачува да консумирате само половина од порцијата - 50 гр - 1 мерна единица. Не се препорачува за дијабетичари. Чувајте го подалеку од дофат на деца. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.