-20%

FORTIGEL KOLLAGEN + VIT C 1000ml

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS
Код на продуктот: 4046
Достапност: На залиха

KOLLAGEN FORTIGEL ® e револуционерна формула за зглобовите со сласта на Стевиа и збогатен со Вит.Ц.FORTIGEL KOLLAGEN + VIT C 1000ml - COLLAGEN LIQUID PLUS VITAMIN C - РЕВОЛУЦИОНЕРНА ФОРМУЛА ЗА ЗГЛОБОВИТЕ ! ! !FORTIGEL ® - ВНЕСИ КВАЛИТЕТ ВО ТВОЈОТ ЖИВОТ !

2.000,00ден 1.600,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

COLLAGEN LIQUID PLUS VITAMIN C - РЕВОЛУЦИОНЕРНА ФОРМУЛА ЗА ЗГЛОБОВИТЕ ! ! !
FORTIGEL ® - ВНЕСИ КВАЛИТЕТ ВО ТВОЈОТ ЖИВОТ ! ! !
КОЛАГЕН ПЕПТИДИ ( FORTIGEL ® ) СО СЛАСТА НА СТЕВИА + ВИТАМИН Ц ! ! !Денес, секој четврти човек страда од проблеми со зглобовите. А бројот постојано се зголемува. Главната причина e истрошеноста и триењето на зглобната 'рскавица, предизвикана од возраста или механичкиот стрес. Но, помош е достапна за оние кои страдаат.

FORTIGEL ® , е нова иновативна состојка за регенерација на зглобната 'рскавица.
Колаген протеин е сочинет околу 70% од 'рскавица маса.Со специфично оптимизираните колагенски пептиди од FORTIGEL ® е докажано дека се стимулира растот на новата 'рскавица. Преку стимулирање на клетките помага за ублажување на болките во зглобовите и во создавањето на мазна и мобилна површина.
Ефектот на FORTIGEL ® научно е докажан, во бројни студии дека со инстантната апсорбција и целосната акумулација во 'рскавица се стимулира статистички значајно зголемено ткиво на 'рскавицата.

FORTIGEL ® - ОДРЖУВА МОБИЛНОСТ ВО ЗГЛОБОВИТЕ
FORTIGEL ® - ПРОМОВИРА РАСТ НА 'РСКАВИЧНОТО ТКИВО
FORTIGEL ® - ГО ОБНОВУВА И ЈАКНЕ ЗДРАВЈЕТО НА ЗГЛОБОВИТЕ И ЛИГАМЕНТИТЕ
FORTIGEL ® - ГО ПРОМОВИРА РАЗВОЈОТ НА ЗГЛОБОВИТЕ
FORTIGEL ® - ИМА ДИРЕКТНО ВЛИЈАНИЕ ВРЗ РЕГЕНЕРАЦИЈАТА НА 'РСКАВИЦАТА И ЗГЛОБНОТО ТКИВО
FORTIGEL ® - РЕВОЛУЦИОНЕРНА ФОРМУЛА ЗА ЗГЛОБОВИТЕ

Витамин Ц придонесува за нормално формирање на колагенот за нормална функција на коските и 'рскавицата.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: Вода, колаген хидролизат (33.6%), сок од портокал (концентрат), фруктоза, регулатор на киселост (лимонска киселина), витамин Ц, конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), засладувачи (стевиол гликозиди), арома.

Упатство за користење: Протресете го пред употреба. Земете една доза 25мл (1 капаче) дневно. Немојте да пиете Колаген плус Витамин Ц директно од шишето.

Важна информација: Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца. Овој производ не треба да се користи како замена на балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот. Не го изложувајте на директна сончева светлина. Да се чува на собна температура. Од кога ќе го отворте, чувајте го шишето со затворено капаче во фрижидер.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.