FlexIt Gold Drink 20g

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ19
Достапност: На залиха

FLEXIT GOLD DRINK е извонреден инстант пијалок кој содржи девет активни состојки со одличен нутритивен и физиолошки ефект.

60,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

FLEXIT GOLD DRINK е извонреден инстант пијалок кој содржи девет активни состојки со одличен нутритивен и физиолошки ефект. Најважните активни супстанции се наоѓаат во специјалниот специјалниот рибин колаген пептид Naticol ® , произведен од ензимска хидролиза, која се истакнува поради неговата ниска молекуларна тежина.Друга активна состојка е метилсулфонилметан (МСМ), кој содржи органски врзан сулфур. Меѓу активните супстанции, исто така, треба да се спомене и витаминот Ц, кој придонесува за нормално формирање на колаген, Boswellia Serrata, хијалуронска киселина и витамин Б6, што придонесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот. Витаминот Д придонесува за нормално искористување на калциум и фосфор, кој се користи за создавање коски и заби, а дополнително го зајакнува имунитетот.

9 активни состојки:
- Глукозамин сулфат
- Хондроитин сулфат
- Риба колаген пептиди
- Витамини Б6, Ц, Д
- Натриум хиалуронат
- Boswellia serrata
- МСМ (метилсулфонилметан)

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: колаген протеин (хидролизиран рибен колаген 22.5% - Натикол®, свински желатин хидролизат), малтодекстрин, калиумови соли на глукозамин сулфат (потекло од школки), хондроитин сулфат, регулатор на киселоста лимонска киселина, вкусови, МСМ (Метилсулфонилметан), екстракт од Boswellia serrata (20% бета-босвелична киселина, 10% ацетил-кето–бета–босвелична–киселина)-Boswellin® PS, регулатор на киселост лимонска киселина, Л-аскорбинска киселина – Витамин Ц, стабилизатори акација и ксантанова гума, агенс против стврднување калциум фосфат и силикон диоксид, засладувачи сукралоза и стевиол – глукозиди, хијалуронска киселина (натриумови соли), пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), холекалциферол (витамин Д), агенс за обојување – бета каротен.

Производот е содржи алергени од ракови и риба.
Може да содржи траги од соја и млечен протеин.

Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете доза од 20 гр истурете во 250-300 мл вода. Консумирајте го наутро на празен стомак. Внесувајте голема количина на течности. Не ја надминувајте дневната препорачана доза.
Употреба: 20гр = околу ¾ од црпалката за мерење. Според препорачаната употреба, измешајте го со вода. Штом еднаш ќе го отворите производот, чувајте го на температура под 25°C и искористете го во рок од 2 месеци. Пред употреба добро протресете.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Не заменува разновидна исхрана. Не е наменето за деца, бремени жени и доилки. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Чувајте го на суво место, на температура под 25°C и подалеку од сончева светлина. Не го замрзнувајте. Производителот не е одговорен за штети предизвикани од неправилна употреба или складирање.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.