FIRE START™ ENERGY GEL + CAFFEINE

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3143
Достапност: На залиха

Одличен извор на брзи јагленохидрати. Обезбедува брзо надополнување на енергија во текот на тренингот.

80,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Енергетски гел - тропски вкус. 

Производот е наменет за возрасни лица, физички активни луѓе, особено при многу интензивни или долготрајни физички вежби, како додаток во храна, збогатен со аглени хидрати, минерали, тиамин, таурин и кофеин од екстракт од гуарана семе. Магнезиумот и тиаминот придонесуваат за нормален енергетски метаболизам, магнезиум придонесува за намалување на замор и замор, додека калиумот придонесува за нормална мускулна функција.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 43% малтодекстрини, вода, 21% фруктоза, магнезиум соли од лимонска киселина, 1,4% таурин, натриум хлорид, калиум хлорид, 0,28% екстракт од гуарана семе (Paullinia cupana Kunth.), Регулатор на киселост - лимонска киселина; ароми, конзерванси - сорбинска киселина; тиамин хидрохлорид - вит. Б1.

Препорачана употреба: максимум 4 кесички дневно - користете за време на физичката активност во еднакви временски интервали. Конзумирајте веднаш по отворањето. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачуваат разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Се чува вон дофат на деца. 

Предупредувања:FIRE START ™ ENERGY GEL + CAFFEINE содржи кофеин. Не се препорачува за деца или за бремени жени (содржина на кофеин: 50 mg / 1 кесичка, 200 mg / 4 кесички). Покрај тоа, производот не треба да се користи за време на доењето, во случај на болести на циркулаторниот систем, хипертензија .Не го надминувајте дневниот внес на 400 mg кофеин од сите извори или единечна доза од 200 mg кофеин. Не го употребувајте пред спиење или во непосредни претходни часови пред спиење.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.