FIRE START™ ENERGY GEL + BCAA

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3142
Достапност: На залиха

Главната цел на Fire Start Energy Gel од Олимп е да им помогне на спортистите да одржуваат високо ниво на интензитет, издржливост и перформанси за време на вежбањето.

90,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


FIRE START ™ ENERGY GEL + BCAA 

Прехранбен додаток во форма на гел со вкус на портокал и зелено јаболко. Производот е наменет за возрасни лица, физички активни лица, особено при вршење на многу интензивни или долготрајни физички вежби и како додаток во храна подобрувајќи го внесувањето на јаглени хидрати, минерали, тиамин и разгранети синџири на амино киселини BCAA (L-леуцин, L-валин, L- изолеуцин) во сооднос од 2: 1: 1. Магнезиумот и тиаминот придонесуваат за нормален енергетски метаболизам, магнезиум придонесува за намалување на замор и замор, додека калиумот придонесува за нормална мускулна функција.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: 41% малтодекстрини, вода, 20,5% фруктоза, BCAA аминокиселини (1,4% L-леуцин, 0,7% L-валин, 0,7% L-изолеуцин), натриум хлорид, калиум хлорид, киселост регулатор - лимонска киселина; магнезиумови соли на лимонска киселина, ароми, емулгатор - лецитини (од соја); конзерванс - сорбинска киселина; тиамин хидрохлорид - вит. Б1.

Препорачана употреба: максимум 4 кесички дневно - користете за време на физичката активност во еднакви временски интервали. Протресете пред употреба. Конзумирајте веднаш по отворањето. 
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Се чува вон дофат на деца. 

Предупредување:
 не се препорачува за деца, бремени жени или доилки.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.