FAT Direct SHOT 60ml

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ32
Достапност: На залиха

FAT DIRECT SHOT е идеална 2 во 1 "FAT BURNER & PRE-WORKOUT" комбинација. Уникатна врска помеѓу ефикасните супстанции за губење на тежината и поддршка за физичка активност. Овој помошник во режимот на исхрана или напорните тренинзи обезбедува

100,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Меѓу ефикасните состојки, можеме да ги најдеме омилените аминокиселини како што се Л-КАРНИТИН, Л-АРГИНИН, БЕТА-АЛАНИН и ХОЛИН. Енергетскиот метаболизам е поддржан од витамините Б2, Б3, Б5, Б6 и биотин.

- Бета-аланин 1000 мг
- Л-карнитин 2000 мг
- Л-аргинин 1500 мг
- Кофеин 100 мг
- Холин 200 мг
- БЕЗ ШЕЌЕР


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: вода, Л-карнитин, Л-аргинин, бета-аланин, регулатори на киселост, јаболкова киселина и лимонска киселина, глукуронолактон, ароматична емулзија (ароматизирање, средства за боење E 150д, E 104 - можат негативно да влијаат врз активноста и вниманието кај децата) холин хлорид, кофеин, конзерванси калиум сорбат и натриум бензоат, засладувачи ацесулфам К и стевиол-гликозиди, никотинамид, рибофлавин-5'-фосфат натриум, засладувач сукралоза, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, засладувач неоеспердин ДС, Д-биотин.

Како додаток во исхрана испијте 1 ампула 15 минути пред физичката активност. Максималната дневна доза е 60 мл. Да не се надминува препорачаната доза. Млеко и алкохолни пијалоци не се соодветни. 

Употреба: наменет е за директна потрошувачка или разредување во спортски пијалак. Откако ќе се отвори, производот е наменет за непосредна употреба. Протресете пред употреба! Можната седементација не влијае врз квалитетот на производот. Збунето чувство е честа реакција!

Предупредување: Додаток во исхраната, со засладувачи. Содржи кофеин (100 мг / 60 мл) - не е погоден за деца, бремени жени или доилки. Комбинација на Л-карнитин, кофеин и други активни супстанции. Производот е исто така збогатен со витамини. Не ја заменува различната исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменето за деца, бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура пониска од 25°C и заштитено од директна сончева светлина. Да не се замрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.