HIGH PROTEIN PUDDING 200g

Производител: Ehrmann
Код на продуктот: РД0
Достапност: На залиха

Протеински пудинг Многу протеини, многу енергија, многу уживање. HIGH PROTEIN PUDDING 200g - Ерман  протеински чоколаден пудинг

65,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Ерман  протеински чоколаден пудинг
Протеинскиот пудинг е вкусен високо протеински десерт совршен за секој кој сака да го зголеми дневниот внес на протеини. Лесен за носење, фантастичен прилог на секоја диета.
Протеинскиот пудинг сега доаѓа со вкус на  чоколадо. Со цел да се зголеми вкусот, тој исто така има неверојатно кремаста текстура, што го прави идеален за внесување протеини во секое време од денот. Тој е кремаст и богат со протеини пудинг направен од млеко и какао, што му дава на пудингот екстра  вкус . Не содржи лактоза и без глутен и нема додадено шеќер. Сепак, содржи многу протеини и во исто време многу малку калории и јаглени хидрати.
Протеинскиот пудинг го има во четири вкуса:


Со своите 20 грама протеини, тоа е совршен производ за полнење на батериите пред  и после тренинг. Погоден како закуска или десерт.Содржи неверојатни 20 грама протеини по чаша, без додаден шеќер, без лактоза. Само вкусен вкус. Пробајте го сега!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: Обезмастено млеко, без лактоза и глутен, згуснувач е407, засладувач е950 е955., додатоци од какао или екстракт од ванила во зависност од вкус.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.