-16%

Critical Mass 4000g

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6025
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

2.200,00ден 1.850,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

НАЈНОВА ФОРМУЛА СО КОЈА СЕ ДОБИВА ЧИСТА МУСКУЛНА МАСА !

48гр АМИНО КИСЕЛИНИ ПО ПОРЦИЈА !

12гр ЧИСТ КРЕАТИН ПО ПОРЦИЈА !

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН ЗА ДА ЗАДРЖИ ПОЗИТИВЕН БАЛАНС ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ !

СО (МЦТ) СРЕДЕН ЛАНЕЦ НА ТРИГЛИЦЕРИТИ КАКО ЗДРАВ ИЗВОР НА МАСТИ !


Critical Mass е одлична формула со совршена комбинација на комплекс од протеини од сурутка (концетрат и изолат), јагленохидрати со највисок квалитет (амилопектин и малтодекстрин), креатин монохидрат и триглицериди МЦТ. Оваа сеопфатна формула помага за добивање на најдобри резултати со зголемување на физичките перфоманси и зголемување на чистата мускулна маса на здрав и природен начин.


Со дополнување со средни и ниски јагленохидрати настанува симилација која овозможува здобивање со чиста телесна маса и одржување на ниво на постојана енергија и виталност. Critical Mass не содржи ДЕКСТРОЗА или деривати, има 0% ШЕЌЕР и поради тоа не создава масна телесна маса. Покрај тоа Амило Пектинот ги обезбедува неопходните потреби од Гликоген предизвикувајчи зголемена енергија, мускулна сила и обновување. Покрај тоа формулата на Critical Mass овозможува брзо опоравување на мускулните влакна после интезивното вежбање.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: Ослободување на јагленохидратни (модифициран пченкарен скроб, високо молекуларни јагленохидрати), малтодекстрин, концентрат од сурутка (WPC 80), изолат од сурутка (WPI 90) креатин монохидрат (99,9% чистота), среден синџир триглицериди (MCT), засладувач (сукралоза), ароми.

Алергени: Содржи млеко. Може да содржи соја, траги од сулфур диоксид и сулфити.
Начин на употреба: Како додаток во исхраната, земете 75 гр (2 мерици) 1 до 3 пати на денот во зависност од вашата дневна потреба од јагленохидрати.

Време на користење: Пред тренинг за зголемување на количината на гликоген и на тој начин се произведува подобра напумпаност. За време на тренингот за одржување на високо ниво на гликоза / константна енергија. Веднаш по тренингот за надополнување на гликогенските количини потрошени за време на тренингот.

Предупредување: Деца,бремени жени,стари лица или болни лица пред употреба треба да се консултираат со својот доктор или нутриционист. Чувајте го производот подалеку од топлина, сончева светлина и влага. Штом го отворите конзумирајте го во рок од 30-60 дена.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.