Critical Mass 2270g

Производител: Big Man
Код на продуктот: 6001
Достапност: На залиха

Совршена комбинација на протеини, јагленохидрати, креатин монохидрат и триглицериди.

1.400,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

НАЈНОВА ФОРМУЛА СО КОЈА СЕ ДОБИВА ЧИСТА МУСКУЛНА МАСА !

48гр АМИНО КИСЕЛИНИ ПО ПОРЦИЈА !

12гр ЧИСТ КРЕАТИН ПО ПОРЦИЈА !

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН ЗА ДА ЗАДРЖИ ПОЗИТИВЕН БАЛАНС ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ !

СО (МЦТ) СРЕДЕН ЛАНЕЦ НА ТРИГЛИЦЕРИТИ КАКО ЗДРАВ ИЗВОР НА МАСТИ !


Critical Mass е одлична формула со совршена комбинација на комплекс од протеини од сурутка (концетрат и изолат), јагленохидрати со највисок квалитет (амилопектин и малтодекстрин), креатин монохидрат и триглицериди МЦТ. Оваа сеопфатна формула помага за добивање на најдобри резултати со зголемување на физичките перфоманси и зголемување на чистата мускулна маса на здрав и природен начин.


Со дополнување со средни и ниски јагленохидрати настанува симилација која овозможува здобивање со чиста телесна маса и одржување на ниво на постојана енергија и виталност. Critical Mass не содржи ДЕКСТРОЗА или деривати, има 0% ШЕЌЕР и поради тоа не создава масна телесна маса. Покрај тоа Амило Пектинот ги обезбедува неопходните потреби од Гликоген предизвикувајчи зголемена енергија, мускулна сила и обновување. Покрај тоа формулата на Critical Mass овозможува брзо опоравување на мускулните влакна после интезивното вежбање.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: Протеин концетрат од сурутка, протеин изолат од сурутка (WPI – 90%), креатин монохидрат (99,999% чист), пченкарен скроб (јагленохидрати со високо молекуларна тежина), МЦТ (среден ланец на триглицериди), засладувач, калиум ацесулфам, природни вкусови.

Начин на употреба: Како додаток во исхраната, земете 75 гр (2 мерици) 1 до 3 пати на денот во зависност од вашата дневна потреба од јагленохидрати.

Време на користење: Пред тренинг за зголемување на количината на гликоген и на тој начин се произведува подобра напумпаност. За време на тренингот за одржување на високо ниво на гликоза / константна енергија. Веднаш по тренингот за надополнување на гликогенските количини потрошени за време на тренингот.

Предупредување: Деца,бремени жени,стари лица или болни лица пред употреба треба да се консултираат со својот доктор или нутриционист. Чувајте го производот подалеку од топлина, сончева светлина и влага. Штом го отворите конзумирајте го во рок од 30-60 дена.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.