-27%

CREATINE Mega Strong Powder 500g

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ15
Достапност: На залиха

Комбинација на шест брендирани форми на креатин. Ефикасно го поддржува растот на мускулите. Збогатен со Л-глутамин.

1.900,00ден 1.390,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Креатинот е азотно-органско соединение кое се јавува природно во човечкото тело. Тоа е формирана во црниот дроб и бубрезите со учество на амино киселините L-аргинин, L-глицин и L-метионин. Креатинот е многу важен во формирањето на изворите на таканаречената "непосредна" енергија (креатин фосфат - ЦП). Дополнувањето на креатинот ги зголемува нивоата во вашите мускули, дозволувајќи му на телото да создаде поголеми резерви на "непосредна" енергија. Соодветно дополнување ќе ја зголеми вашата сила и ќе го скрати закрепнувањето по тренингот. Извонреден производ без едноставни шеќери, кој носи шест брендирани форми на креатин во инстант форма. Секоја од овие форми на креатин има малку поинаков ефект и стабилност и поради оваа комбинација.

CREATINE MEGA STRONG POWDER е поефикасна од стандардните единечни креатински производи. Креатинот е азотно соединение кое се наоѓа претежно во скелетните мускули во телото и неговото ниво се намалува за време на интензивната физичка активност. А доволна количина на креатин може да ја зголеми силата и да има позитивно влијание врз мускулната активност во краткотрајните перформанси со висок интензитет. Позитивен ефект може да се постигне кога земате најмалку 3 грама креатин дневно.

CREATINE MEGA STRONG POWDER е дополнително збогатена со аминокиселината L-глутамин. За да го подобриме неговиот ефект, препорачуваме да го користите во таканаречените креатински циклуси. Производот е збогатен со глутамин.

За време на редовната употреба, CREATINE MEGA STRONG POWDER може да ја зголеми силата и благодарение на содржината на L-глутамин ја подобрува регенерацијата на мускулите, максимално ја зголемува силата и перформансите, поефективно ја подобрува регенерацијата.

Креатинот во телото помага да се обезбеди енергија за мускулната работа.
Повеќето од нив се внесуваат со храна (особено со црвено месо), а телото може да го произведе од амино киселините аргинин, метионин и глицин.
Креатинот ја зголемува мускулната сила и експлозивност и ја стимулира синтезата на протеините.
Во мускулите, креатинот малку ја врзува водата, што резултира со подобра регенерација и зголемен обем на мускулите.
Се препорачува да се земе со овошен сок или со друг едноставен извор на јаглени хидрати, со цел подобра апсорпција.
Препорачан додаток за вегетаријанци и вегани, бидејќи тие често се дефицитарни со креатин.

Креатинот се смета за еден од најпопуларните додатоци меѓу спортистите и фитнес ентузијастите.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
6 креатин микс (креатин монохидрат - Креапуре®, креатин пируват, креатин цитрат, креатин етил естер ХЦЛ, трикреатин малат, креатин монохидрат Кре-Алкалин®), Л–Глутамин, арома, концентрат од шафран, засладувачи сукралоза и ацесулфам К, средство против згрутчување силикон диоксид. 

Како додаток во исхрана растворете една порција од 5 гр во 125 мл вода и испијте го веднаш, 30 минути пред тренинг. Во денови на кога немате тренинг да се пие наутро на празен стомак. Користете го редовно во тек од 4 недели. Откако ќе помине периодот од 4 недели да се направи пауза од 4-6 недели. Максимална дневна доза е 5 гр. Не ја надминувајте препорачаната доза.
Употреба: 5 гр = 2 кафени лажици. Измерете ја дозата според препораките и растворете ја во вода. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Не е соодветен за млади особи, бремени жени и доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца!

Откако ќе се отвори да се чува на суво место на температура која не надминува 25°C и заштитено од директна сончева светлина и да се искористи во рок од 4 месеци. . Да не се замрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање. Може да содржи траги од соја и млечен протеин.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.