COLLAREGEN™ 400g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3139
Достапност: На залиха

Овој производ содржи колаген, главна компонента на поврзувачкото ткиво и иновативен високо-апсорбирачки микрокапсулиран витамин Ц (PureWayC®) кој придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на 'рскавицата и коските.

1.290,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Collaregen ™ додаток во исхраната со шеќери и засладувачи. Овој производ содржи колаген, главна компонента на поврзувачкото ткиво и иновативен високо-апсорбирачки микрокапсулиран витамин Ц (PureWayC®) кој придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на 'рскавицата и коските. Исто така, содржи манган и бакар во форма на аминокиселински хелати Албион, кои исто така придонесуваат за нормално формирање на сврзното ткиво.

Производот е наменет за луѓе кои се грижат за нивните сврзни ткива и сакаат да ги задржат во добра состојба. Исто така, се препорачува за лица кои се изложени на оптоварувања на зглобовите, 'рскавицата и тетивите, како на пример за време на вежбите или за оние со прекумерна тежина.

1) Титаниумско јаки зглобови, 'рскавица и тетиви
2) Физичката ефикасност зависи од состојбата на зглобовите
3) Богат со L-Proline - основна амино киселина на сврзното ткиво и витамин Ц
4) PureWay-C е регистрирана трговска марка на Innovation labs, Ins. и се користи тука под лиценца САД и тековните меѓународни патентиСодржина на Л-пролин во дневна доза на Collaregen ™Најчеста доза на Л-пролин во додатоците за поддршка на функцијата на зглобовите

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: 91% колаген хидролизат, регулатори на киселоста – јаболкова киселина, лимонска киселина, малтодекстрин, вкусови, 0,16% микроенкапсулирана Л-аскорбинска киселина (PureWay-C®)-Вит.Ц, засладувачи – сукралоза, цикламати (З), 0,06% манган бисглицинат (манган аминокиселински хелат Албион®), 0,03% бакар бисглицинат (бакар аминокиселински хелат Албион®), бои: каротен (А), кармин (Б), рибофлавини (Ц), Е150ц (Д), Е150д (Е), Е133 (Ф), патентирано плаво  В (Г), индиго кармин (Х), хлорофили и хлорофинили (И), куркума (Ј), антоцијанини (К), екстракт од пиперка (Л), бетанин (М), растителен јаглен (Н).
(А)-(З) – Во зависност од вкусот на производот за состојки видете ги симболите (А)-(З), како и датата на минимално траење (Употребливо до).

Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете 1-2 порции помеѓу оброци. Додадете 1 порција (5,5 гр прав = 2 црпалки) во 100 мл вода. Консумирајте го веднаш по подготовката. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Предупредување: голема содржина на кофеин. Не се препорачува за деца, бремени жени или доилки (содржината на кофеин е 123 мг / 2 порции (15 гр), 41 мг/100 мл). Не треба да го користат луѓе кои се осетливи на некоја од состојките на производот.

Предупредување: производот нетреба да се користи за време на бременост, доење или од страна на особи кои се чувствителни на некоја од состојките. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.