CLA Professional 60caps

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ28
Достапност: На залиха

Конјугираната линолинска киселина , попозната како CLA (КЛК), е есенцијална масна киселина, и една од нејзините главни функции е намалување на телесната тежина или зголемување на мускулната маса правопропорционално со намалување на телесните масти, без не

550,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Конјугираната линолинска киселина , попозната како CLA (КЛК), е есенцијална масна киселина, и една од нејзините главни функции е намалување на телесната тежина, што резултира со зголемување на мускулната маса правопропорционално со намалување на телесните масти. Уште една придобивка од КЛК е што таа е моќен антиоксидант. КЛК го поттикнува развојот на мускулите, ги намалува мастите и создава оптимална средина за подобрување на здравствената состојба.

КЛК има важна улога во намалување на мастите и зголемување на мускулниот тонус, што е докажано со клинички истражувања.

КЛК го поттикнува развојот на мускулите, ги намалува мастите и создава оптимална средина за подобрување на здравствената состојба.

Конјугираната линолинска киселина е природен додаток во исхраната кој ги намалува телесните масти, ги обликува мускулите, функционира како антиоксидант, го намалува лошиот холестерол и е многу корисна за имунолошкиот систем. КЛК исто така го инхибира механизмот на телото за складирање на масти со тоа што блокира неколку ензими кои што ги прошируваат масните клетки, и помага во трансформирањето на мастите во резерви на енергија.


Главни предности на CLA Professional:

- Ја зголемува стапката на метаболизмот

- Го подобрува растот на мускулите

- Овозможува согорувањето на мастите

- Го намалува холестеролот и триглицеридите

- Ја намалува отпорноста на инсулин

- Намалува алергиски реакции од внесената храна

- Подобрува имуниот систем

- Со најголем број на испитувања

- Зголемени хранливи и здравствени придобивки


КЛК го спрчува страшниот јо-јо ефект: континуирано губење и добивање на тежина со традиционалните диети.

Механизмите на дејство кои што КЛК ги користи за намалување на телесните масти се:

- Ги намалува телесните масти апсорбирани и акумулирани од јадењето бидејќи инхибира липопротеин липаза, ензим кој е есенцијален за олеснување на влезот на триглицеридите во клетките.

- Ја зголемува стапката на употребени телесни масти, процес кој се случува во митохондриите на мускулните клетки со стимулирање на ензимот CPT (карнитин трансфераза П.). Бидејќи, како што видовме, мастите не навлегуваат во клетките, тие преку крвта се испраќаат во мускулите и таму се оксигенираат (согоруваат).

- Го намалува вкупниот број на масни клетки во телото.

КЛК природно ја има во многу видови на храна како што е млекото, сирењето, говедското месо, јагнешкото и многу други. Но, за да се одржи потребната КЛК во вашата исхрана мора да внесувате значителна количина од овие видови храна. Тоа не е неизводливо, но ќе има негативно влијание на вашиот метаболизам поради големиот број на калории кои ќе ги внесувате. Поради тоа, CLA Professional е многу добар избор.

КЛК е масна киселина која ви е потребна за вашата исхрана и тонирање! КЛК може да ви помогне во одржување на мускулната маса истовремено намалувајќи ги мастите; КЛК е идеален додаток во исхраната за спортисти, физички активни и неактивни луѓе.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: конјугиран линолова киселина (CLA), капсула (говедско желатин, глицерин, вода).

Препорачана употреба: Земете 1-2 капсули CLA Professional 3 пати на ден (вкупно 3-6 капсули) во текот на денот, со три главни оброци или после оброците.

Внимание: Препорачаната дневна доза не смее да биде надмината. Да не се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Чувајте го подалеку од топлина, влага, сонце и надвор од дофатот на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.