-20%

CLA 2000 180caps

Производител: Superior 14
Код на продуктот: СУ017
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

1.200,00ден 960,00ден
-+

Постави прашање за овој производКЛК (CLA) Конјугираната линолинска киселина е природна маснa киселини. Најбогатите извори на КЛК се: храната од животинско потекло, на пример, млечните производи, говедско и овчо месо - но, треба да се истакне дека само од животни хранети со трева, а не од конвенционално одгледувани животни. А во растителни извори на КЛК се вклучуваат, лененото семе и сончогледовото масло.

Линолинскта киселина е моќен антиоксидант во организмот и е вклучен во илјадници метаболички процеси. КЛА инхибира липопротеин липаза, ензим кој е есенцијален за олеснување на влезот на триглицеридите во клетките. Но, ова не е само неговата акција во поддршка на намалувањето на телесните масти, докажано е во бројни студии дека КЛК го зголемува искористувањето на масни киселини во текот на термогенезата. Затоа, оваа супстанца се препорачува за луѓе кои сакаат да намалат тежина.


Зошто CLA 2000 од SUPERIOR 14?

- Секоја капсула содржи највисок квалитет од активната супстанција која дава поддршка во борбата против непотребните килограми.

- Идеално помага за намалување на масти во телото и го спречува јо-јо ефектот.

- Се намалува обемот на масните клетки со што значително се намалува тежината.

- Помага во задржување и сголемување на мускулниот тонус

- Го стимулира транспортот на молекулите на мастите во митохондриите каде што тие се искористуваат, а со тоа и се добива многу побрз извор на енергија неопходна за секој тренинг.

- Добиен од 100% зеленчуков извор.


За најдобри резултати CLA треба да се земa заедно со здрава исхрана и редовно вежбање.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: Вo CLA 2000, 80% содржи масни киселини во комбинација со масло,желатин, глицерол, прочистена вода.


Препорачана доза: Како додаток во исхраната земајте 4 капсули дневно со вода или друг напиток. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разноврсна и балансирана исхрана. Препорачана е разноврсна и балансирана диета како и здрав начин на живот.


Предупредување: Овој производ не е наменет за лечење или превенција на болести. Додатоците во исхраната не ја заменуваат балансираната диета и здравиот животен стил. Не ја преминувајте препорачаната доза ! Консултирајте се со лекар пред употреба. Не се препорачува да се користи ако сте под медицинска терапија. Чувајте го подалеку од дофат на деца, чувајте го шишето затворено на температура од 5-30 степени Целзиусови. Подалеку од директна топлина, сончева светлина и влага.


Информации за алергии: Содржи млеко, сурутка, соја, јајца и кикирики.


Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.