CASHEW BUTTER 300g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3157/1
Достапност: На залиха

ПОНУДАТА ВАЖИ САМО 29.06 и 30.06 ДО 19ч...САБОТА ПОСЛЕ 17ч и НЕДЕЛА ДО 19ч НАРАЧКА МОЖЕ ДА НАПРАВИТЕ САМО СО ОНЛАЈН ПЛАЌАЊЕ...Понудата е достапна само со наша активна лојалти картица...Рокот на производот е до 03.09.2019

950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

CASHEW BUTTER е 100% природен производ направен од 100% индиски орев
ПУТЕР/КРЕМ ОД ИНДИСКИ ОРЕВИ

Совршен Путер за сите "гурмани". Содржи само природни состојки, без непотребни адитиви како шеќер, сол или палмово масло!
Потполно природен, со висок квалитет содржан само од природни состојки. 

CASHEW BUTTER е најквалитетниот кашу-крем тестиран во лабораториите Олимп Лабс. Од сите ореви, тие имаат најниска калориска вредност (553 кцал / 100 гр производ). Тие содржат многу протеини (18%), магнезиум, фосфор, цинк и железо (земајќи ги предвид содржината на овие елементи што ги добиваат со сите ореви).
Нивната мека - маса, суптилно слатка и малку бадемаста форма - се смета за најделикатна од сите други ореви. И е одличен извор на витамини и минерали.

На кого го препорачуваме:
- Луѓе кои сакаат да ја дополнат својата исхрана со растителни протеини (до 18%), што е толку вредно особено во исхраната на физички активни и спортисти, како и вегетаријанци и вегани, 
- Луѓе кои бараат низок гликемиски индекс на јаглени хидрати
- Луѓето кои сакаат да ја дополнат својата исхрана со идеални ореви, кикирики, вклучувајќи ги и олеините и линоловите киселини, омега-6 и омега 9 масни киселини, 
- Луѓе кои сакаат да го забрзаат метаболизмот преку незаситени масни киселини, 
- Луѓе кои се грижат за линијата, со што се ограничува дневниот внес на сол и шеќер во исхраната.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
100% печени индиски ореви. Производот може да содржи траги од други ореви. Мрсниот слој на врвот на производот е природен во путер од кикирики. Промешајте го пред да го користите.

Алергени: Производот може да содржат траги од други јаткасти плодови. Појавата на талог на врвот на производот е сосема нормално. Пред употреба, измешајте добро.

Според вашите потреби земете една доза (15 гр) заедно со колачи, солени стапчиња или бисквити. Можете да го додадете во вашиот протеински шејк  за подобрување на вкусот и да се зголеми хранливата вредност.
Измешајте добро пред употреба. Чувајте ги на ладно и суво место. Најдобро е да се искористи во период од 3-4 недели по отворањето.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.