-24%

CARNI-TEA - L-CARNITINE & GREEN TEA 30 капсули

Производител: D.N.A. Your Supps
Код на продуктот: дна05
Достапност: На залиха

CARNI-TEA е совршена комбинација на L-carnitine и екстракт од зелен чај од највисок квалитет, кој ќе ви помогне да ја постигнете и одржите вашата фигура

330,00ден 250,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Carni-Tea е сензационална комбинација на Л-карнитин и екстракт од највисок квалитет на зелен чај, кој помага безбедно и ефикасно да ја одржува фигурата на вашите соништа.Л-карнитинот ги транспортира масните киселини преку внатрешната митохондријална мембрана во матрицата на клеточниот центар, каде што се одвива реакцијата на нивното согорување. Така, L-карнитин е главната состојка за оксидација на масни киселини, и како резултат на тоа, придонесува за побрзо постигнување на посакуваната форма. Покрај тоа, L-карнитинот е многу важен фактор за правилно функционирање на мускулите.

Екстрактот од зелен чај, стандардизиран за најважната активна состојка во EGCG, дополнително ќе го забрза вашиот метаболизам и со тоа позитивно ќе влијае на процесот на намалување на маснотиите. Истражувањата покажаа значително зголемување на трошоците за енергија, губење на тежината, намалување на обемот на половината без истовремено зголемување на крвниот притисок или зголемување на срцевиот ритам.

Предности на Carni-Tea :
- безбедна и ефективна комбинација на состојки кои согоруваат маснотии
- висок квалитет, произведен со користење на висококвалитетни суровини
- богат енергетски состав


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 69% L-карнитин-L-тартрат, 12,6% екстракт од зелен чај (Camellia sinensis L., лисја), агенси за зголемување - изомалт, микрокристална целулоза; средство за стврднување - магнезиум соли на масни киселини; капсула (желатин, боја: Е 171).

Препорачана употреба: 2 капсули дневно - за време на тренинг: пред тренинг и пред оброк, во денови кога не тренирате : пред оброците. Конзумирајте со многу вода.
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана. Се препорачува разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Се чува вон дофат на деца.

Предупредување: бремени жени или доилки не треба да го користат овој производ. Ако земате лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред да го земете овој производ.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.