CARBO-NOX™ 1000g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3128
Достапност: На залиха

Извор на најквалитетни јагленохидрати (малтодекстрин, гликоза и изомалтулоза), збогатен со Вит.(Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б7, Б12, Ц), минерали (железо, манган, јод) и Л-аргинин.

490,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Carbonox ™ дури и подобро, повеќе збогатен состав !
Carbonox ™ во најважните моменти ... ЌЕ ЈА ДОБИЕТЕ ЕНЕРГИЈАТА КОЈА ВИ Е НАЈПОТРЕБНА !
Carbonox ™ - единствен состав врз основа на најефикасните извори на јагленохидрати !


Carbonox ™ е врз основа на внимателно составени извори на јагленохидрати избрани според точно утврдени профили и стапките на варењето и ослободување на моносахариди во крвотокот. Лабораториски одбрани пропорции на јагленохидрати со високи (гликоза), среден (малтодекстрин) и низок (иновативно – со продолжено ослободување - изомалтоза) гликемиски индекси, што гарантира стабилна заситеност на крвта со енергетски компоненти до 2 часа одкако ке се конзумира.
Дизајниран за да ги задоволи и потребите на најпребирливите корисници: пред, после и за време на напорните тренинзи!
Универзалниот карактер на својот состав го прави Carbonox ™ совршен производ кој може да се користи и за време и после тренингот. Тоа претставува постојан извор на енергија која е потребна за да се продолжат долгорочните спортски активности. Високата содржина на изомалтулоза и малтодекстрин го обезбедува стабилното одржување на нивото на инсулин за време на тренингот и гарантира константно и ефикасно снабдување на потребни енергетски компоненти за активните мускулни клетки.
Вклучувањето на сеопфатна јагленохидратна формула во Carbonox ™ е врз основа на идејата за што можно најбрза и најоптимална сатурација на крвта со моносахаридите, што е од суштинско значење после исцрпувачки тренингот.
Користа од ефективното надополнување на гликогенските резерви е од одложеното ослободување на изомалтулозата. Гликозата и фруктозата се поефикасни во реконструкцијата на гликогенот во мускулите и црниот дроб кога се ослободени заедно.
Прв додаток на јагленохидрати со високи перформанси збогатени со Л-аргинин и комплекс од 12 витамини.


Carbonox ™, исто така, е збогатен со Л-аргинин, кој се користи како подлога за синтеза на азотниот оксид (NO). А комплексот од 12-те витамини од сите од најважни групи ја зголемува сварливоста на јагленохидратите и интензивира метаболички конверзии. Исто така, значителенно потенцијалниот антиоксиданс кој е пронајден во некои од витамините, спречува оштетување на структурните протеини во мускулните клетки за време на тренингот, според тоа, ја забрзува нивната регенерација на молекуларно ниво.

ЗА КОГО Е ПРЕПОРАЧАН ОВОЈ ПРОИЗВОД?
Carbonox ™ се препорачува за секој кој има учество во спортот (и на професионално и на рекреативно ниво) и може да се користи успешно во мнозинството на дисциплини. Carbonox ™ особено се препорачува за лица изложени на интензивен физички напор.

Производ дизајниран за да снабдува енергија потребна за време физичката активност и да ја надополнува енергијата потрошена за време на тренингот.

Carbonox ™ е мешавина од најдобрите енергетски компоненти – јагленохидрати со различни големини на честички: малтодекстрини, гликоза со брзо дејство и иновативна изомалтулоза со продолжено ослободување **; збогатен со есенцијални витамини, како што се витамин Б6 кој помага во одржувањето на соодветен гликоген во метаболизмот, како и со минералите и Л-аргинин, кој се користи како супстрат за синтеза на азотен оксид (NO). Витамините вклучени во производот (Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б7, Б12, Ц), како и минералите (железо, манган, јод) помагаат во одржување на соодветна енергија во рамките на метаболизмот.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 95% комплекс на јагленохидрати (малтодекстрини, гликоза, изомалтулоза**), 1% Л-аргинин хидрохлорид, регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина; 1% минерални компоненти (калциумова сол на ортофосфорна киселина, калциум карбонат, магнезиум карбонат, црн фумарат, манган сулфат, калиум јодид, хром (III) хлорид, натриум молибдат, натриум селенит), ароми, 0,1% витамини (Л-аскорбинска киселина – Вит. C, ДЛ-алфа-токоферил ацетат – Вит. Е, никотинамид - ниацин, Д-биотин, ретинил ацетат – Вит. А, калциум Д-пантотенат - пантотенска киселина, пиридоксин хидрохлорид – Вит. Б6, холекалциферол - Вит. Д, птероилмоноглутаминска киселина - фолна киселина, тиамин мононитрат – Вит. Б1, рибофлавин – Вит. Б2, цијанокобаламин – Вит. Б12), засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, цикламати; бои: бета-каротен, кармин, рибофлавин (вкус на портокал), кармин (јагоди, грејпфрут, цреша вкусови), рибофлавин (лимон).

Препорачана употреба: Земете 2-4 порции дневно, во зависност од фреквенцијата и интензитетот на тренингот и телесната тежина. Додадете 1 дел (50 гр = 1 мерица) во 100мл вода, испијте на подготовката приближно 30 мин. пред или веднаш после тренинг. Не е погоден за дијабетичари.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.