-39%

C4 Original Pre Workout 390g

Производител: CELLUCOR
Код на продуктот: 8101
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

2.600,00ден 1.590,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Справете се со било кој предизвик со Cellucor C4 Original Pre Workout
Претворете ги своите амбиции во достигнувањаФормула за Експлозивна Енергија | Сила и Моќност | Мускулна Издржливост | Фокус

Како еден од најпродаваните производи за пред тренинг во целиот свет, C4 ORIGINAL ја докажува својата солидна репутација со добро тестираната формула која обезбедува долготрајна енергија, напредна издржливост и моќни подобрувања во работењето за да бидете спремни да се справите со предизвиците.

Без разлика дали само го започнувате своето патување во фитнес-светот или сте елитен конкурент, оваа формула се користи низ целиот свет со години и им помогнала на многумина да ги остварат своите амбиции.

Кои се клучните карактеристики што може да ги очекувате кога користите C4?
- Зголемување на експлозивната енергија што ви дава предност над конкурентите
- Подобрени перформанси што ќе ви ја зголемат силата
- Непотрошлива издржливост која ќе ви го обезбеди потребното гориво што е можно подолго
- Зголемен фокус кој ќе ви помогне да обрнете внимание на некое повторување

Кога некој производ е толку долго користен во светот, а вие не го користите, треба да си го поставите прашањето: Зошто јас пропуштам да станам подобар спортист?

Со C4 Original достигнете го следното ниво
Дали сте подготвени да ја зајакнете својата игра со експлозивна енергија и да го интензивирате фокусот како што никогаш не сте го почувствувале? 

Иновација и совршеност во прашкаста форма, Cellucor C4 Original ги комбинира најсовремените состојки што најчесто ги барате во сите производи за пред тренинг, помешани со C4 Original Explosive Energy Blend, за брзо зголемување на енергијата и одржување на високо ниво подолго време. Оваа нова формула е дизајнирана да ја промовира енергијата, мускулната напумпаност и перформансите. Ние веруваме дека квалитетен производ е само добар како и состојките што се користат.Клучни карактеристики и предности:
Зголемена енергијата - Креатинот е познат дека ја зголемува силата, перформансите, моќта и мускулната маса, а кога е врзан со нитрат како Аргининот, најверојатно ќе ја добиете онаа епска мускулна напумпаност која ја посакувате. 

Подобрени физички и ментални перформанси - C4 Original Explosive Energy Blend, N-Acetyl-L-Tyrosine и кофеинот се внимателно дизајнирани за да ги подобрат вашите ментални и физички перформанси и издржливоста. Кофеинот е најчесто користено и ефикасно енергетско помагало на пазарот, што го подобрува фокусот, будноста, енергијата и перформансите кај скоро сите корисници.

Витамин Б12 - придонесува за нормално формирање на црвените крвни клетки. Витаминот Б12 исто така ја активира природната енергија во телото. Покрај тоа, витаминот Б12 придонесува за функционирање на меморијата.

Со важни хранливи состојки Витамин Ц, Б3, Б6, Фолна киселина и Витамин Б12 за да обезбедат дополнителни функции како што се антиоксидантна и кофакторска поддршка, амино киселински метаболизам и промовирање на здравјето на нервите и крвните клетки, овој производ навистина ја опфаќа секоја база.

Зголемена издржливост - CarnoSyn Beta Alanine е врвен избор за зголемување на мускулната издржливост, бидејќи е познато дека ја зголемува синтезата на интрамускулниот карнозин кој функционира како киселински ублажувач во телото што значи дека го блокира производството на млечна киселина. Ова помага во борбата против заморот што доведува до поинтензивни и подолги тренинзи. А дозата на Arginine AKG кој ќе ја зголеми циркулацијата за да се зголеми протокот на крв во вашите мускули, за што е познато дека ги зголемуваат кардиоваскуларните перформанси.

Каде што незаменливиот квалитет на формулата ги задоволува подобрените перформанси, Cellucor C4 е внимателно изработен за да им помогне на спортистите, во сите фази од нивното фитнес патување, да го откријат својот полн потенцијал и да продолжат да растат - од почетници до елитни конкуренти.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: Карно Син® Бета-Аланин, Микронизиран Креатин Монохидрат, Аргинин Алфа-Кетоглутрат, Полидекстроза, Регулатор на киселост (лимонска киселина), Вкус, Н-Ацетил-Л-Тирозин, Безводен Кофеин, Агенс против стврднување (силициум диоксид и Калсиум Силикат), Засладувачи (Ацесулфам Калиум и Сукралоза), Витамини (Аскорбска киселина, Фолна киселина, Никотинамид, Пиридоксал-5-Фосфат, Метилкобаламин), боја (алура црвено).
Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете препорачана дневна доза од 6,5 гр.(1 рамна мерица) од Ц4 Оригинал, измешано со 150-200 мл вода 20-30 мин пред тренинг. 

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Некои поединци може да доживеат безболно чуство на пецкање. НЕ ЈА НАДМИНУВАЈ ДНЕВНАТА ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: ПРОИЗВОДОТ Е НАМЕНЕТ САМО ЗА ЗДРАВИ ВОЗРАСНИ ОСОБИ, 18 ГОДИШНИ ИЛИ ПОСТАРИ. Содржи кофеин (150 мг по редвирање). Не е препорачано за деца. Да не се зема ако сте бремени или доите. Не го земајте производот пред да се консултирате со лиценциран, квалификуван, здравствен професионалец, вклучувајќи но не ограничено, ако земате друг додаток, лекови или здравствени лекови, и или ако се сомневате дека сте биле третирани, диагностицирани или имате фамилијарна историја или медицинска историја. Овој производ зодржи кофеин и нетреба да се користи во комбинација со кофеин или стимуланси од други извори. Не комзумирајте повеќе од 400 мг кофеин вкупно од извори од храната и  додатоците во исхрана дневно. Прекитене со употреба 2 недели пред операција. Веднаш прекинете со користење и контактирајте го медицинско лице доколку искусите било каква несакана реакција од производот. Не го користите производот непрекинато повеќе од 8 недели. Не го користете ако сигурносниот печат е скинат или недостига. Чувајте го на сцежо и суво место. ЧУВАЈТЕ ГО ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА МАЛИ ДЕЦА. Овој производ се продава по тежина а не по волимен. Може да дојде до промена на правта при транспортирање и ракување, што може да влијае на густината на правта. Овој производ ги содржи наведените порции ако се мери точно по тежината. Алура Црвено може да има несакан ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.