BLACKWEILER SHRED SHOT 60ml

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3152
Достапност: На залиха

Совршен за интензивен тренинг, збогатен со кофеин, бета-аланин, ниацин, дополнет со растителни екстракти: Васаби екстракт, екстракт од ѓумбир, црн пипер екстракт и екстракт од чили.

99,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


BLACKWEILER SHRED SHOT – Вашата темна страна!
 1st PRE-SHRED SHOT!
ПЕКОЛНО ЈАК ПРОИЗВОД!

Замислете дека темнината паѓа насекаде околу вас...
Никој и ништо не може да ве подготви за тоа што следува!
Ќе ја осетите “ТЕМНАТА“ моќ на BLACKWEILER SHRED SHOT која ќе ве засвети однатре и тогаш НИШТО повеќе нема да може да ве спречи!
Останувате заедно, вие и вашиот нов сојузник во борбата за остварување на вашите соништа!ВРЕМЕ Е ДА ГО ПОМИНЕТЕ НАЈДОБРИОТ ТРЕНИНГ НА ВАШИОТ ЖИВОТ!!!
ЗАПОМНЕТЕ - НЕМА ДА БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА ТОА ШТО ЌЕ ВИ СЕ СЛУЧИ СЕГА!!!

Препорачливо е да го консумирате вашиот дел од Blackweiler Shot околу 20 минути пред тренингот да ги добиете максималните придобивки. 
Вашите мускули ќе бидат исполнети со крв, вашето тело ќе се пробие во пот, вашиот ум ќе се отвори до нови сензации!

BLACKWEILER  SHRED SHOT  е диетски производ во течна форма, кој ги содржи следните елементи: кофеин, бета-аланин и ниацин, екстрат од  црн пипер и црвен пипер, дополнет со растителни екстракти: Васаби екстракт, екстракт од ѓумбир.

  • Екстрактот од црниот пипер стандардизиран е на 95% пиперин и е активна состојка кој го интензивира процесот на термогенеза, а исто така ја зголемува и брзината на метаболизмот. Истовремено, студиите покажаа дека пиперинот може да го зголеми нивото на серотинин и бета ендорфин во мозокот.
  • Кофеинот ја зголемува брзината на метаболизмот, влијае на продолжување на интезитетот на тренингот  и го стимулира нервниот систем и термогенезата со зголемување на телесната температура. Термогенетици се прехрамбени компоненти кои ја интезивинирааат термогенезата односно согорување на мастите истовремено и ја стимулираат синтезата на протеините. Таа соработка на термогенезата и анаболизмот е фактички идејата како функционира BLACKWEILER  SHRED SHOT.
  • Васаби Екстракт е мултифункционална активна состојка која има моќни антиоксидантни и антимикробни карактеристики. Богатството на  антиоксиданси помага да се засили имунолошкиот систем и да се отстранат штетните токсини од телото. Васаби може да го спречи воспалението на цревата, со што се подобрува процесот на варење и се подобрува целокупното здравје на стомакот.Има антихиперхолестеролемични својства кои помагаат во намалување на нивото на холестерол во човечкото тело и го намалуваат ризикот од мозочни удари и срцеви напади. Изотиоцијанатите во васаби прават повеќе од спречување на рак. Тие, исто така, имаат инхибиторни ефекти врз агрегацијата на тромбоцитите. Тромбоцитната агрегација во основа е групирање заедно или спојување на крвни тромбоцити во тромб или згрутчување на крвта . Овие згрутчување се главните причини за мозочни удари и други кардиоваскуларни кризи. Со раскинување и инхибирање на формирањето на овие згрутчувања низ телото, тоа ефикасно се намалува ризикот од срцеви заболувања и мозочен удар! Генерално, ако васаби е интегриран во исхраната , може да го зголеми потребниот внес на хранливи материи и позитивно да влијае на целокупното здравје на изненадувачки многу начини!
  • Ниацин е витамин Б3 кој во вашето тело  ја претвора храната во енергија. Тоа помага да ги одржите вашиот нервен систем, дигестивниот систем и кожата здрави. Имајќи доволно ниацин , или витамин Б3 , во телото е важно за општо добро здравје. Како третман, повисоките количини на ниацин може да го подобрат нивото на холестерол и да ги намалат кардиоваскуларните ризици.
BLACKWEILER  SHRED SHOT совршено ја исполнува улогата  на енергетски засилувач, ја зголемува издржливоста и има голем предност е факт што секогаш можете да го имате со вас, благодарение на мала ампула за која не е потребно никакви други елементи да ја употребите. Само протресете ја и испијте ја и одма ќе почуствувате дека вашиот ум и тело функционираат на повисоко ниво. Совршен е за тренинг во сала, трчање или екипни спортови. Исто така може да се користи секогаш кога ви е потребен ефективен и долготраен енергетски извор.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Предупредување: висока содржина на кофеин. Не е препорачано за деца, трудни или жени кои дојат (содржина на кофеин: 965 мг/ 100 мл; 193 мг / 1 порција = 1/3 од апмулата (20мл). Производот нетреба да го користат особи  кои имаат срцева состојба (заболување) хипертензија или се преосетливи на некоја од состојките на производот. Не надминувајте повеќе од 400мг кофеин од сите изводи и повеке од 200мг кофеин во една доза дневно. Не конзумирајте во исто време и други производи кои содржат кофеин (на пр. Други додатоци во исхраната, кафе). Не го конзумирајте пред да си легнете или во текот на неколкуте часа пред да си легнете. Некои индивидуи може да доживеат чуство на скокот или вкочанетост по самото конзумирање. Ова е привремен ефект кој се појавува поради јакиот ефект на бета-аланинот. Не влијае на здравјето. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Можна е зедементација и кристализација во производот која е природна и не влијае на ефектот на производот. Состојки: вода, бета-аланин, регулатор на киселост: лимонска киселина; кофеин, ароми, екстракт од васаби корен (Wasabia japonica (Miq) Matsum), екстракт од ѓумбир ризом (Zingiber officinale Rosc.), никотинамид – ниацин, конзерванс – сорбинска киселина; засладувачи – ацесулфам К, сукралоза, цикламати; овошен екстракт од црн бибер (Piper nigrum L.), овошен екстракт од кајен бибер (Capsicium annuum L.), боја – кармин.
Начин на употреба: Како додаток во исхрана земете 1 порција дневно = 1/3 од ампулата = 2 и 1/2 од капачето на ампулата (20мл), околу 30 минути пред тренинг. Протресете го пред да го отворите. Една апмула содржи 3 дози. Одкако ќе го отворите, чувајте го фрижидер и испијте го во рок од 48ч. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Додатоците во исхраната нетреба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.