Beta-Alanine Xplode 420g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3067
Достапност: На залиха

До 4,5 g бета-аланин по доза. Систем за подобра ефикасност. Збогатен со креатин. Одлична растворливост и вкус.

1.300,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


НАДМИНЕТЕ ГИ СОПСТВЕНИТЕ ГРАНИЦИ !!!

СОВРШЕНА ФОРМУЛА, ОДЛИЧЕН ВКУС, МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ !!!

Beta-Аlanine Powder® Xplode е додаток таргетиран за спортови кои имаат побарувачка од високи физички перформанси за подолг период или за високо интензивни тренинзи. Beta-Аlanine Powder® Xplode помага во продолжување на времето на повторувањата за време на тренингот помагајќи да не дојде до исцрпеност, така што интензитетот на тренингот секогаш да биде на повисоко ниво.

Состојките на Beta-Alanine Powder® Xplode се дизајнирани за зголемувањето на стабилноста на меѓуклеточното опкружување со намера да се зголеми нивниот капацитетот да придонесат во намалување на ПХ вредноста и зголемување на производството на слободните радикали. Двата фактори многу ефективно придонесуваат за производството на АТП (аденозин трифосфат), неопходен за мускулни контракции и енергија. Beta-Alanine Powder® Xplode може да придонесе во зголемување на силата за време на тренингот, фокусот и посветеноста на тренингот, забрзувајќи го развојот на мускулната маса и зголемување на стапката на топењето на мастите.

САМО СО BETA-ALANINE XPLODE ™ ДО МАКСИМАЛНИ РЕЗУЛТАТИ !!!


Beta-RUSH формула:

Според некои студии, кои го анализираат влијанието на заедничкото работење на креатинот со бета аланинот, кои покрај главните фонкции, придонесуваат и во зголемување на тестостеронот, хормонот за раст или IGF-1, така што помагаат и во зголемување на мускулната маса, додека мастите се намалуваат.


Интрацелуларен киселински транспортен систем:

Калиумовата сол на фосфорната киселина и Л- хистидинот создаваат двојно ублажена формула, спречувајќи ги негативните промени во меѓуклеточната околина која осигурува стабилни перформанси во АТП-то.


Екстрацелуларен киселински транспортен систем:

Формула составена од јонизирани состојки кои овозможуваат ефективен транспорт до мускулните клетки. Заедно со л- хистидин и карносин, имаат големо антиоксидантно дејство и го одложуваат деградирачкиот процес кој се случува во клетките за време на интензивниот тренинг.

Карносинот е дипептид кој предизвикува производство на Х + јони, кој пак го спречува падот на ПХ нивото во мускулите, поради кое ние чувствуваме замор, омалаксаност и недостаток на енергија. Карносинот е позната како активна супстанција која придонесува во зголемување на силата на мускулите со што има директно влијание врз квалитетот и ефикасноста за време на тренингот, особено во случај на интензивни тренинзи. Со обезбедување на овие две супстанции во исто време, може да се елиминира ризикот од нивниот дефицит, кој произлегува од погрешен начин на исхрана, кои се многу важни за тренингот.

Beta-Аlanine Powder® Xplode е серија на додаток базиран на апсолутно иновативен производ, дизајниран за тие со безкомпромисни барања. Уникатната композиција на овој додаток е резултат на трудот на научниците во лабараториите на Олимп, базиран според најновите истражувања во полето на диетите и додатоците во исхрана кај спортиситите и спортски активните луѓе. Иновативните композиции на секој производ на Xplode сериите се базирани на најефективни и фармацевски најчистите активни состојки, со докажани и документирани сертификати.

БЕЗ ЕФТИНИ СОСТОЈКИ !

ДАЛИ СТЕ ПОДГОТВЕНИ ЗА ВИСТИНСКА ПРОМЕНА !

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 43,3% бета-аланин, регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина; 11,7% натриум бикарбонат, 8,7% калиумови соли на ортофосфорна киселина, креатин монохидрат, ароми, агенс против стврднување - силициум диоксид; 1,3% Л-хистидин хидрохлорид, засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, цикламати; бои: бета-каротен, кармин, рибофлавин (за вкус на портокал), рибофлавин (за вкус на лимон), кармин (за црвени плодови експлозивен вкус), Е 150д (за експлозивна кола вкус), пиридоксин хидрохлорид - вит. Б6.


Препорачана употреба: 1 порција дневно пред тренинг - во зависност од телесната тежина се препорачуваат следните дозирања:

под 70 кг - 1 порција од 3 гр измешајте ја со 80 мл вода

70 - 85 кг - 1 порција од 6 гр измешајте ја со 160 мл вода

над 85 кг - 1 порција од 9 гр измешајте ја со 240 мл вода

Консумирајте го напитокот непосредно по подготовката. Зголемување на телесната тежина може да се случи.

Не е погоден за деца и млади лица. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Надмиување на најекстремните граници за тренинг благодарение на витамин Б6, кој придонесува за намалување на заморот.

Предупредување: Производот не треба да се користи во текот на бременост, доење и од лица кои се преосетливи на некоја од состојките на производот. Чувајте го подалеку од дофат на деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.