Beta-Alanine Carno Rush MEGA TABS 80tabs

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3066
Достапност: На залиха

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАНА КОМБИНАЦИЈА НА БЕТА-АЛАНИН, Л-ХИСТИДИН И ВИТАМИН Б6.

590,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


ПОЧУСТВУВАЈТЕ ЈА ВОЗБУДАТА ОД ВИСТИНСКИ ТРЕНИНГ !

Beta-alanine Carno Rush Mega Tabs® е додаток дизајниран за сите кои практикуваат трнинзи и спортови со голема побарувачка на сила и издржливост, висока физичка припрема и кондиција за тренинзи и натпревари кои се со подолг временски период. Beta-alanine Carno Rush Mega Tabs® помага да се продолжи времето на издржливост (да се намали замотор), со што ќе се зголеми значително обемот на тренингот.

BETA-ALANINE CARNO RUSH МЕГА TABS® - Е СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАНА КОМБИНАЦИЈА НА БЕТА-АЛАНИН, Л-ХИСТИДИН И ВИТАМИН Б6 !


Бета-аланин и Л-хистидин дополнети заедно обезбедуваат две супстанции неопходни за синтеза на карносин, што покажува голем анти-оксидативен потенцијал и може да го одложи разградувањето во клетките за време на интензивните тренинзи.

Карносинот е дипептид кој предизвикува производство на Х + јони, кој пак го спречува падот на ПХ нивото во мускулите, поради кое ние чувствуваме замор, омалаксаност и недостаток на енергија. Карносинот е позната како активна супстанција која придонесува во зголемување на силата на мускулите со што има директно влијание врз квалитетот и ефикасноста за време на тренингот, особено во случај на интензивни тренинзи. Со обезбедување на овие две супстанции во исто време, може да се елиминира ризикот од нивниот дефицит, кој произлегува од погрешен начин на исхрана, кои се многу важни за тренингот.

Beta-alanine Carno Rush Mega Tabs® покажува потенцијал во позитивното влијание во смисла на ограничување на тренингот поврзано со киселоста на телото и зголемување на елиминација на киселинските јони од мускулните клетки после тренингот и за време на регенерацијата.

BETA-ALANINE CARNO RUSH МЕГА TABS® ГО ЕЛИМИНИРА ПРАШАЊЕТО ЗА ТОА КОЛКУ ДОЛГО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗДРЖИ ДОЛГОТРАЕН НАПОР, НО ПОКРЕНУВА ДРУГО ПРАШАЊЕ: ДАЛИ ЌЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ВОЗДРЖИТЕ ДО СЛЕДНИОТ ТРЕНИНГ?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 56,2% бета-аланин, агенс за зголемување - микрокристална целулоза; 8,4% раствор на натриум цитрат, згуснување - хидроксипропил метил целулоза, вкрстено поврзан натриум карбокси метил целулоза; 2,8% Л-хистидин хидрохлорид, агенси против стврднување - силикон диоксид, магнезиум стеарат; пиридоксин хидрохлорид - вит. Б6.


Начин на употреба: Земете 2 - 4 таблети на ден пред тренинг, пиејќи со голема количина на вода.

Не е погоден за деца и млади лица. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува.


Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.