-30%

100% BEEF ISOLATE™ 908g

Производител: EVERBUILD NUTRITION
Код на продуктот: ЕБ01
Достапност: На залиха

BEEF ISOLATE е 400% повеќе концентриран од стек од говедско месо, има одличен амино киселински состав и големо количество протеин. ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.

1.570,00ден 1.100,00ден
-+

Постави прашање за овој производВо светот каде  сурутката  го превземала приматот за извор на протеини во прав, може да изгледа тешко да се најде алтернативен извор на протеини без млеко за да одговара на  потребите на спортистите после тренинг. Повеќето избори изгледаа ограничени на јајце или протеини базирани од растително потекло. Барем тоа беше случај се додека во 2009 година не се пронајде процесот за добивање протеини со ослободување на изолатот од говедско месо  . 

Изолатот на протеини од говедско месо  има аминокиселински состав кој лесно може да се спореди со било кој стандарден протеин од сурутка на пазарот. Тој има природно високи вредности во аминокиселините: аланин, аргинин, глутаминска киселина, глицин и пролин и служи како значаен извор на леуцин, изолеуцин и валин.

 

 Една стандардна порција од 30 грама  содржи неверојатни 29,5 грама протеини, со нула јаглехидрати и помалку од 1 грам масти. Ова му дава на изолираниот протеин од говедско месо  една од највисоките концентрации на функционални протеини од било кои протеини моментално се достапни на пазарот.

 

Се проценува дека стапката на дигестија на говедскиот протеински изолат  е побавна од повеќето стандардни протеини на сурутка и најмногу е слична по природа со протеинот од белката во јајце, во однос на времето потребно за комплетно да се апсорбира во мускулното ткиво. Треба да се очекува целосна апсорција  од околу 2-3 часа по консумација, што е споредливо со времето на варење на стек од говедско месо.  


 
Изолатот од говедска протеин  е посолен од другите протеини, ова се должи на збогатената содржина на натриум што е својствено на говедското месо. Поради природниот вкус на протеинот обично не се препорачува мешање со овошни вкусови, бидејќи постои потенцијал за конфликт во вкус. Изолатот од говедско месо протеини  најдобро се меша со вкусови на чоколада и ванила, а особено со путер од кикирики. 

Изолатот од говедско месо  е совршен протеин за спортистите  и фитнес ентузијастите, обезбедувајќи високо ефективен протеински прашок од животинско потекло . Како протеин без глутен и протеин кој не е од млечно потекло, исто така е хипоалергенски извор на протеини.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Хидролизиран говедско протеински изолат, какао (обработен со алкалии), без млечни масти (MCT масло од кокос, модифициран прехранбен скроб, дикалиум фосфат, трикалциум фосфат, лецитин, токофероли), природни и вештачки ароми, сол, сукралоза и ацесулфам К. 

Препорачана употреба : 1 доза наутро,  еднаш после тренинг и 30 минути пред спиење . Во денови кога не тренирате  - 1 доза во утринските часови и 30 минути пред спиење

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.