-26%

BCAA MEGA STRONG POWDER 300g

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ12
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.200,00ден 890,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Овој супериорен производ содржи неверојатна комбинација на активни супстанции во инстант форма. Основните компоненти на производот се разгранетиот синџит на амино киселини (Л-леуцин, Л-изолеуцин и Л-валин) со регенеративен сооднос 4:1:1. Ефектот на регенерација и градба на чистата мускулна маса е зајакнат со збогатување со амино киселината Л-глутамин, која е меѓу најзастапните амино киселини во системот на скелетните мускули.
За време на интензивна физичка активност, постои загуба на индивидуални амино киселини, заедно со други важни супстанции. Амино киселините се градежни блокови на секој протеин. Доволниот внес на квалитетен протеин, заедно со оптималниот опсег на амино киселини, придонесува за раст и развој на мускулите.

Главни придобивки:
  • Го зголемува снабдувањето со енергија
  • Ја поддржува мускулна сила
  • Го поддржува формирањето на чистата мускулна маса
  • Ги штити мускулите од оштетување за време на интензивните тренинзи
  • Ја штит чистат мускулната маса од деградирање (катаболизам) за време на намалување на телесната тежина
  • Ја забрзува регенерацијата по тренингот

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Инстант БЦАА микс ( Л- леуцин, Л- Изолеуцин, Л- Валин, емулгатор соја лецитин), Л – Глутамин, регулатор на киселост лимонска киселина, арома, засладувачи сукралоза и ацесулфам К, средство против стврднување калциум фосфат и силикон диоксид, боја бета каротен.
Алергени: СОЈА

Како додаток во исхрана растворете 10 гр во 200 мл вода 15 минути пред физичка активност. За подршка при обновување земете една порција веднаш после физички активности. Може да се пие и за време на физичката активност. Не ја надминувајте препорачаната доза. Употреба: 10 гр = ½ мерица. Убаво растворете ја дозата во вода. Откако ќе се отвори да се чува на температура која не надминува 25°C и да се искористи во рок од 3 месеци.
Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.
Не заменува разновидна исхрана. Не е наменето за деца, бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура пониска од 25°C и заштитено од директна сончева светлина. Да не се смрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање. Производот може да содржи траги од млечен протеин.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.