BCAA LIQUID 500ml

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ10
Достапност: На залиха

40000 мг БЦАА во пакување. Високо квалитетни БЦАА амино киселини за зголемување, заштита и регенерација на мускулната маса. Течната форма обезбедува оптимална апсорпција на слободните амино киселини со разгранет ланец Л-Валин, Л-изолеуцин, Л-Леуцин.

850,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Разгранет синџир на амино киселини Л-леуцин, Л-изолеуцин и Л-валин (БЦАА) во течна форма.

Течната форма овозможува најбрзо можно доставување на амино киселини. За време на интензивна физичка активност, постои загуба на индивидуални аминокиселини, заедно со други важни состојки. Амино киселините се градежни блокови на секој протеин. Внесот на квалитетен протеин, заедно со оптималниот опсег на амино киселини, придонесува за раст на мускулите. Амино киселините со разгранет синџир спаѓаат во групата на есенцијални амино киселини кои телото неможе да ги произведи и затоа мора да бидат внесени исхраната.

- 3200 мг БЦАА по порција
- БЕЗ ШЕЌЕР
- Вит. Б6 - придонесува за намалување на замор и исцрпеност
- обнова на енергетските резерви
- ја поддржува на мускулната сила
- забрзува ново формирање на мускулна маса
- ги штити мускулите од претренираност при изцрпувачка физичка активност
- го спречуваа деградирањето на мускулната маса од дефицит при намалување на прекумерната телесна тежина
- ја забрзува мускулната регенерација по физичката активност

Најдобро време за конзумирањеНапиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
вода, Л-Валин, регулатор на киселост лимонска киселина, Л- изолеуцин, Л-леуцин, емулзија од портокал (арома, средство за обојување Е 104, Е 110 – може да има негативно влијание на активноста и вниманието кај деца), конзерванси сорбинска киселина и натриум бензоат, засладувачи неоеперидин ДЦ, натриум цикламат, ацесулфам К и сукралоза, Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид). Не заменува разновидна исхрана. Не е наменето за деца, бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура пониска од 25°C и заштитено од директна сончева светлина. Да не се смрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање.

Како додаток во исхрана земете 1 порција = 40 мл. За заштита на мускулната маса испијте 1 порција околу 30 минути пред физичка активност. За да се забрза процесот на обновување и да се зголеми растот на мускулната маса пијте 1 порција веднаш после тренингот. Максимална дневна доза е 80 мл. Не ја надминувајте препорачаната доза. Употреба: Да се протресе пред употреба. Измерете ја препорачаната доза со дадената мерка и растворете ја во вода или спортски пијалок. Откако ќе се отвори, да се чува соодветно затворено на температура што не надминува 25 °C и да се искористи во рок од 2 месеци.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.