-29%

BCAA + GLUTAMINE 600g

Производител: Superior 14
Код на продуктот: СУ018
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.900,00ден 1.350,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар


Начин на користење: Како додаток во исхрана земете земете две мерици од 6 гр. помеѓу оброците или пред, за време или после физичката активност, со вода или било каков пијалок по избор или со спортски суплемент со висока содржина на протеин.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Чувајте го производот подалеку од дофат на деца. Консултирајте се со доктор пред употреба. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирана исхрана. Препорачана е разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: Производот не е наменет за дијагноза, лекување, третман или за спречување на било каква болест.

Предупредување за алергии: Произведено во ГМП установа во која се користат млеко, соја, јајца, кикирики.

Начин на чување: Чувајте го производот добро затворен помеѓу 5-30Ц (41-86Ф). Не го изложувајте на директна топлина, влага или светлина. По отворањето, производ не го кристите повеќе од 6 месеци. Чувајте го на суво и ладно место.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.