-27%

BCAA ENERGY MEGA STRONG POWDER 500g

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ07
Достапност: На залиха

Специјален микс за енергија содежан од голема количина на БЦАА збогатен со Кофеин, Л-Аланин, Бета-Аланин, Цинк, Вит. Б6, Глукуронолактон и Таурин за намалување на заморот и изнемоштеноста и за поддршка на мускулниот раст и имунитетот.

1.900,00ден 1.390,00ден
-+

Постави прашање за овој производBCAA MEGA STRONG POWDER е наменет за раст на мускулите, зголемување на енергијата и намалување на заморот. БЕЗ ШЕЌЕР И БЕЗ КОНЗЕРВАНСИ, наменет за консумирање за време на физичката активност. Високата доза на амино киселини од разгранетиот синџир (7 000 мг во доза) во комбинација со бета аланин и кофеин создава многу ефикасна мешавина. Кофеинот и тауринот ја подобруваат концентрацијата и витаминот Б6 го намалува заморот и Цинкот го поддржува имунитетот и мускулниот раст. 

BCAA ја подобрува регенерацијата на мускулите и го спречува губењето на мускулната маса.
BCAA се три есенцијални амино киселини: Л-леуцин, Л-валин и Л-изолеуцин во уникатен сооднос 4:1:1
Телото не може да ги произведе самите себе, затоа тие треба да се внесуваат со храна или додатоци во исхраната.

Тие содржат приближно една третина од сите мускулни протеини.
Тие го промовираат процесот на протеинска синтеза и оттаму го поддржуваат мускулниот раст.
Анти-катаболичен ефект - спречување на деградација на мускулната маса.
Тие можат да послужат како дополнителен извор на енергија во мускулите.
BCAA се смета за еден од најпопуларните амино киселински додатоци. Тие може да ги користат сите, без оглед на видот и интензитетот на спортот.

Глукуронолактон - е признат како подобрувч на перформансите. Природно се произведува и се метаболизира преку црниот дроб, а има улога во отстранувањето на штетните супстанции и токсините од телото. Не е стимуланс, а има ефект на зголемување на енергијата.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Инстант БЦАА микс ( Л- леуцин, Л- Изолеуцин, Л- Валин, емулгатор соин лецитин), бета-аланин, таурин, Л- аланин, регулатор на киселост лимонска киселина, арома, глукуронолактон, натриум цитрат, кофеин, натриум хлорид, инулин, средство против стврднување калциум фосфат, засладувачи сукралоза и стевиол гликозиди, цинк глуконат, средство против стврднување силикон диоксид, пиридоксин хидрохлорид, средство за обојување бета каротен. За алергени видете ги состојките со задебелени букви. Производот може да содржи траги од млечен протеин.

Како додаток во исхрана земете 12,5 гр = околу ½ мерица. Соодветно измешајте ја препорачаната доза во вода. Откако ќе се отвори да се чува на температура која не надминува 25°C и да се искористи во рок од 3 месеци. Препорачана доза: растворете 12,5 гр во 300мл вода и пијте го за време на физичката активност. Максимална дневна доза е 12,5 гр. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи. Не заменува разновидна исхрана. ! Да се чува на суво место, на температура пониска од 25°C и заштитено од директна сончева светлина. Да не се смрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање. 

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.