BCAA 4:1:1 Xplode 200g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3038/1
Достапност: На залиха

4,5 g на BCAA на 5 g. BCAA 4:1:1 Xplode 200g - Запознајте го најновиот “С

790,00ден
-+

Постави прашање за овој производЗапознајте го најновиот “СПЕЦИАЛИТЕТ“ на Olimp Sport Nutrition®.
BCAA Xplode Powder® 4:1:1

- 4 пати поголем соодносот на леуцин, изолеуцин и валин 4:1:1
- 90% концентрација на амино киселина во секоја порција
- 4500 мг БЦАА по порција
- Екстра растворливост
- Одлични вкусеви
- 100 ПОРЦИИ
- Прилагоден и за Вегетаријани
- Економично пакување (1 пакување за дури и 3 месеци на дополнување)
БЦАА е разгранет синџир на амино киселини со разгранет алифатичен страничен ланец. Во групата на протеини амино киселини тие се: леуцин, изолеуцин и валин. Тие претставуваат во просек од 40% од дневниот внес на протеини. Едни од најпопуларните амино киселини за спортистите во повеќето дисциплини.
BCAA Xplode Powder® 4:1:1 - разгранетиот синџир на амино киселини со уште поголем процент од 4:1:1 (Л-леуцинот L-Валин Л-изолеуцин) сега ќе се обезбеди уште поголем анаболен ефект на вашите мускули.
Со BCAA Xplode Powder® 4: 1: 1 до 90% чисти, високо микронизирани и добро растворливи амино киселини, кои со дневната доза ќе обезбедите висок внес на леуцин за заштита на вашите мускули против катаболизам.
Л-леуцин е главен претходник во синтезата на мускулниот протеин по исцрпувачките тренинзи. Како што е познато, неговиот ефект е засилен со додавање на други разгранети амино киселини како што се Л-валин и Л-изолеуцин, така што нивната синергија многу посилно ја стимулира mTOR патека на рибозомалните протеини, што пак го предизвикува процесот на регенерација и зголемување на чистата мускулна маса. За време на тренингот нивото на леуцин во крвта може да се намали и до 30%.
Истражувањата покажале дека и покрај додатокот на протеинот, во износ од 1,26гр /кг телесна тежина, во текот на еден долг тренажен процес, повторно доведува до намалување на нивото на леуцин во телото. Недостатокот на соодветна концентрација на амино киселини во плазмата и мускулни клетки може да доведе до зголемен катаболизам на мускулите, а во исто време телото може брзо да ги исцрпи своите резерви на мускулен гликоген. Така што процесот на регенерација е нарушен и помалку ефикасен.
Леуцин е, исто така, од суштинско значење за цуклусот аланин - гликоза, што во прилог на неговата градбена структура, исто така има и ергогени својства.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состав: БЦАА амино киселини (60% Л-леуцин, 15% Л-Валин, 15% Л-изолеуцин), регулатор на киселост - лимонска киселина; ароми, засладувач - сукралоза; емулгатор - лецитини (од соја); бои: каротини (A), кармин (B), рибофлавин (C), E150ц (D), Е150д (Е), E133 (F), патент сина В (G), индиго кармин (H), хлорофил и хлорофилин (I), куркуминот (J), антоцијани (К), екстракт од пиперка (L), бетанин (М), растителни јаглероди (N). (A) - (Z) - Во зависност од вкусот на производот за состојки кои се користат да се видат симболите (А-Z).
Препорачана употреба: 1 - 2 порции дневно - пред оброк или тренинг и после тренинг или пред спиење. Додадете 1 порција (5гр прав = 1 мерица) во 250мл вода. Консумирајте го напитокот непосредно по подготовката.
Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца.
Предупредување: Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Може да се појави седементација, која не влијае на квалитетот и ефектот на производот.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.