Филтер

Цена
Oпсег: ден - ден
Категории

Бако

Сортирај по:
105,00ден
Бадемот содржи многу хранливи состојки, висок процент на витамин Е и магнезиум, умерена количина н..
100,00ден
Бадемот содржи многу хранливи состојки, висок процент на витамин Е и магнезиум, умерена количина н..
155,00ден
Претставуваат најдобар извор на селен во споредба со останатите видови. Селенот е неопходен за прави..
43,00ден
Урмите содржат големо количество на танини и во медицината често се користат за прочистување на ор..
137,00ден
Дали знаевте дека индиските ореви содржат пет пати повеќе Витамин Ц од портокалите? Индискиот орев и..
10,00ден
Некои го нарекуваат најмоќно растение на планетата, некои го сметаат за лек за сè, а сите го знаеме ..
97,00ден
Лешникот има висока енергетска вредност, односно 630 kcal за 100 g, претставува богат извор на влакн..
98,00ден
Оревите се богат извор на омега-3 масни киселини. Овие киселини го намалуваат нивото на лошо и го зг..
21,00ден
Од одредени врсти на грозје се прави суво грозје, кое обилува со растителни влакна, калциум и железо..
26,00ден
Од одредени врсти на грозје се прави суво грозје, кое обилува со растителни влакна, калциум и железо..
141,00ден
Една од најдобрите работи во врска со овој тип на храна во принцип, е дека тие се полни со минерали ..
82,00ден
Лешникот има висока енергетска вредност, односно 630 kcal за 100 g, претставува богат извор на влакн..
91,00ден
Дали знаевте дека индиските ореви содржат пет пати повеќе Витамин Ц од портокалите? Индискиот орев и..
78,00ден
Зрелите плодови на аронијата содржат големо количество биофеноли, танин, флавонид, антоцијани. Извор..
Прикажани 1 до 15 од 27 (2 страни)