ARTHROBLOCK® FORTE 60 caps

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3144
Достапност: На залиха

Ефикасна поддршка за зглобовите, Ги намалува последиците од преоптоварување на зглобовите. Го намалува времето на рехабилитација по повредите. За физички активни поединци и постари лица.

890,00ден
-+

Постави прашање за овој производАртроблок® форте е додаток во исхраната кој што содржи комплекс од активни состојки како што се екстракт од ѓумбир, екстракт од Boswellia Serrata и глукозамин. Производот исто така е збогатен со витамин Ц кој што придонесува за нормално формирање на колаген како и манган кој придонесува во одржување на нормални коски и нормално формирање на сврзно ткиво. Производот особено е наменет за физички активни особи кои се изложени на напор врз зглобовите како при вежбање или за особи со прекумерна тежина, и за постари лица. 

- Ефикасна поддршка за зглобовите, составена од 7 АКТИВНИ СОСТОЈКИ
- Ги намалува последиците од преоптоварување на зглобовите
- Го намалува времето на рехабилитација по заеднички повреди
- За физички активни поединци и постари лица

Повеќе информации за состојките:
1. Глукозамин сулфат и 2. хондроитин сулфат - обезбедуваат аминосаури, елементи потребни за да се изградат зглобовите и да се обезбеди нивно непречено функционирање, регенерирање на `рскавицата и поддршка на производството на синовија.
3. Хијалуронска киселина - има висок афинитет за врзување на водата, а со зеземање на гелна форма, односно густа и вискозна маст, го обезбедува правилно подмачкување на мускулно-скелетниот систем, таа добро влијае на зглобната површината.
4. Екстракт од Boswellia serrata - стандарден раствор од 60% босувелилна киселина, ги ублажува болестите поврзани со преоптоварување и воспаленија на мускулно-скелетниот систем.
5. Екстракт од корен од ѓумбир (Zingiber officinale L.) - содржи супстанција наречена gingerol, способна да врши анти-воспалителни ефекти врз зглобовите. Активните соединенија на ѓумбирот може да ги ублажат мускулно-скелетни заболувања предизвикани од преоптоварување или механички повреди.
6. Витамин Ц - силен антиоксиданс за да ги неутрализира слободните радикали, кој е неопходен за синтезата на колаген и обезбедува здрава зглобната 'рскавица.
7. АЛБИОН манган амино киселина хелат - лесно се апсорбира извор на манган, неопходен за изградба на здрави и силни коски и зглобови

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: 55.5% гликозамин сулфат 2KCL (од ракови), 11.1% хондроитин сулфат, 5.5% екстракт од Boswellia Serrata, 5.5% екстракт од ѓумбир (Zingiber officinale. L), 3.4% Л-аскорбинска киселина (вит.Ц), 2.7% натриум хијалуронат, манган бисглицинат (аминокиселински хелат на манган), агенс за зголемување – целулоза микрокристалин, 0,8% , агенс против стврднување -  магнезиумови соли на масни киселини, капсула (желатин, боја:Е171).

Предупредување: Содржи состојки добиени од ракови

Албион Голд Медалион, Албион® се трговски марки на Албион Лабораторис, Инц.

Препорачана употреба: Како додаток во исхрана конзумирјте 1 капсула 1-2 пати дневно или во спротивно консултирајте се со вашиот матичен лекар. Препорачано е да се користи 2-3 месеци, и подоцна доколку е потребно да се користи пак но по пауза од 1-2 месеци.

Предупредување: не го користете во случај на бременост. Не се препорачува за деца и млади луѓе. Пред употреба консултирајте се со вашиот лекар доколку сте дијабетичар, доилка, доколку имате интолеранција на гликоза, астма, ризик од срцеви и циркулаторни компликации. Не го конзумирајте доколку сте чувствителни на некоја од состојките. Пред да го употребите прочитајте го упатството.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.