-39%

ANIMAL WHEY 2.3 kg

Производител: UNIVERSAL NUTRITION
Код на продуктот: 2500
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт. Со онлајн плаќање транспортот е бесплатен.

4.600,00ден 2.790,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

ANIMAL WHEY 
25 g протеини со повеќе од 50% чист изолат на протеин од сурутка по порција
Ги храни мускулите и ја спречува нивната деградација
Три фантастични вкусови: чоколадо, ванила и јагода
ANIMAL WHEY е одлична храна за вашите мускули!
И за повеќето најпосветените спортисти, напорниот тренинг и исхраната едноставно не се доволни, им треба малку повеќе! Ова може да се најде во ANIMAL WHEY! 
ANIMAL WHEY е богат со лесно сварливи, брзо апсорбирачки протеини на сурутка, и на тој начин обезбедува градбени елементи потребни за побрз и подобар мускулен раст. Тоа е мускулна храна во најчиста форма!
Протеинот е совршено средство за пополнување на празнините помеѓу оброците, обезбедувајќи концентрирана доза од најважниот макронутриент за физички активни луѓе. Денес речиси секој сериозен спортист користи протеини - наутро, меѓу оброците, по тренинг, пред спиење. Со таков корисен мускулен градежен производ, можностите се бесконечни.
ANIMAL WHEY ги исполнува и надминува очекувањата на дури и најзахтевните спортисти во смисла на растворливост, сварливост и вкус, бидејќи е во согласност со високите стандарди и формули.
Пилешко, бифтек, туна и јајца - ова се високо-протеински храни кои се консумираат секојдневно. Секој сериозен спортист или рекреатор се обидува да ги задоволи дневните квоти во протеински грами за кои смета дека се неопходни за да ги постигнат своите цели. Потребни се планирање оброци и време за нивна подготовка. 
ANIMAL WHEY е висококвалитетно средство за поедноставување на овој процес преку обезбедување на потребната дневна доза на протеини која е брзо и лесно подготвена. 
 ANIMAL WHEY е навистина уникатна во својата класа, бидејќи содржи дури 81% протеини. Таа претставува мешавина на ултрафилтер концентрат и висококвалитетен изолат на протеини од сурутка. Еден дел содржи 25 грама протеини со повеќе од 50% чист изолат на протеин од сурутка. Протеините со сурутка имаат висока хранлива вредност, се карактеризираат со висока содржина на есенцијални и не есенцијални амино киселини. Покрај тоа, протеините од сурутка имаат комплетна биолошка вредност, што значи дека ги содржат сите есенцијални амино киселини потребни за нашиот протеински синтетички организам. Бројни студии покажаа дека протеините од сурутка, исто така, имаат антимикробни, антиинфламаторни, имуномодулаторни и антиоксидантни ефекти, како и можна улога во намалување на ризикот од одредени болести.
ANIMAL WHEY е одвоена од другите слични производи не само во однос на квалитетот, туку и во вкусот. Бидејќи, на крајот на краиштата, ако пиете повеќе протеински шејкови секојдневно за да ги задоволите вашите потреби за храна, поубаво е ако имате богат вкус во кој уживате.
Universal Nutrition се обиде да создаде продукт кој е идеален извор на протеини.
Секогаш кога сакате протеини, земете ANIMAL WHEY, бидејќи тој е избор на шампионите.
Понудата е достапна само со наша АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки (чоколадо вкус): протеин изолат од сурутка, концентрат од протеин од сурутка; како прашок со намалена содржина на маснотии; арома на чоколада; згуснувач: натриум карбоксиметилцелулоза; засладувач: сукралоза.

Состојки (вкус на ванила): протеин изолат од сурутка, концентрат од протеин од сурутка; арома на ванила; згуснувач: натриум карбоксиметилцелулоза; засладувач: сукралоза.

Состојки (вкус на јагода): протеин изолат од сурутка, концентрат од протеин од сурутка , јагода вкус; цвекло во прав; згуснувач: натриум карбоксиметилцелулоза; засладувач: сукралоза.

 Еден дозер (33 g) прашок треба да се раствори во 200 ml вода или млеко и да се консумира. Препорачаната дневна доза е 33 g.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.