-32%

Amino Liquid 1000 ml

Производител: ENERGY BODY SYSTEMS
Код на продуктот: 4032
Достапност: На залиха

За оваа понуда следи доплата од 100ден за транспорт.

1.400,00ден 950,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

AMINO LIQUID ги има сите амино киселини потребни за пред, за време, а и за после тренингот !

Ја поддржува мускулната градба, регенерација и ја зголемува силата !

100% ЧИСТ КОЛАГЕН ХИДРОЛИЗАТ (PEPTIPLUS®) !

Оптимален микс на ди-, три-, и полипептиди !


Колагенот е важен извор на протеини и обезбедува хранливи материи потребни за многу процеси кои се одвиваат во мускулите и клетките. Амино киселините се градбени делови на протеините, а исто така и на мускулното ткиво. Имаат голема улога во физиолошките процеси во врска со нашите енергетски нивоа, закрепнување по тренингот, расположението, функцијата на мозокот, мускулите и силата и исто така, во намалувањето на мастите. Од нив може да имаат корист не само спортистите туку и луѓето кои редовно вежбаат.


Главни придобивки од овоj производ се:

- Колаген протеин хидролизат (PEPTIPLUS®)

- 9570мг брзо апсорбирачки амино киселини во една порција

- Подобрување на перформансите за време на тренингот

- Придонесува во зголемување и одржување на чистата мускулната маса

- Богат извор на аминокиселини

- Идеален е за да се земе веднаш после тренинг

- Поддржува енергија и фокус во секој период од денот

- Го поддржува обновувањето пред, за време и после вежбањето

- Лесно се комбинира со други производи

- Забрзана регенерација на мускулите

- Промовира анаболна средина во мускулите

- Го стимулира метаболизмот

- Со одличен вкус на вишна


Amino Liquid се направени од најквалитетни суровини на протеински пептиди, патентираното име, PeptiPlus®, потекнува од германската фабрика GELITA AG што повеќе од 100 години се занимава со производство на храна и суровини за додатоци во исхраната.


Протеинските пептиди се фракции на протеините, што ги прави по прифатливи во стомак, што значи дека побрзо ќе стигнат до вашите мускули и да им обезбеди побрз раст и регенерација.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состојки: вода, колаген хидролизат, фруктоза, регулатори на киселост - лимонска киселина, глицин, Л-триптофан, конзерванс калиум сорбат, вкус, засладувач: натриум цикламат, ацесулфам К и сахарин натриум; Вит. Б6.

Упатство за користење: Земете 1 доза од 20мл (погледни го капачето) на ден од чист или разреден со 150мл вода веднаш после тренинг.


Немојте да пиете директно од шишето. Добро протресете пред употреба. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Чувајте го далеку од дофат на мали деца. Овој производ не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Не го изложувајте на директна сончева светлина. Да се чува на собна температура. Од кога ќе го отворте, чувајте го шишето со затворено капаче во фрижидер и искоритете го во рок од 6 недели.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.