ALCAR 1000™

Производител: EVERBUILD NUTRITION
Код на продуктот: ЕБ12
Достапност: На залиха

-Чиcт aцeтил L-ĸapнитин - Πoдoбpyвaњe нa мeтaбoлизмoт - Heзacлaдeн - Heмa јaглexидpaти - 0 ĸaлopии

1.500,00ден
-+

Постави прашање за овој производALCAR е високо биорасположива форма на L-Carnitine наречен Acetyl L-Carnitine. Тоа е модифицирана амино киселина која го поддржува производството на енергија при транспортот на маснотиите во митохондриите каде што се претвора во АТП (биохемиска форма на енергија). ALCAR помага во одржувањето на здравиот клеточен метаболизам и ја поддржува функцијата на мозокот. Дополнувањето со него е корисно за секој спортист кој бара исклесано тело и дефиниран фигура, но исто така и подобра издржливост, фокус, здравје на крвните садови, срцево здравје, намалување на гликозата во крвта и поддршка при чувствителност на инсулин. Прочитавте исправно! Ацетилираните карнитини го надминуваат регуларниот L-карнитин преку поддршка на телото во различни функции кои влијаат врз целокупното здравје и перформанси на корисникот. 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

100% чист фармацевтски степен Ацетил Л-Карнитин HCL

Големина на садот: 200 грама 
Доволно за 200 порции 
Една порција: 1/4 кафена лажичка (1000 mg) 

Препорачана дневна доза: Земете 1 порција 2-3 пати на ден.  Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.