AAKG Xplode Powder 150g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3087/1
Достапност: На залиха

ОДЛИЧНА ФОРМУЛА, МОЌНА ДОЗА, ФАНТАСТИЧЕН ВКУС И НАЈВАЖНО ОД СЕ: МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ !

990,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


AAKG Xplode powder® - УЛТРА КОНЦЕНТРИРАНА ФОРМУЛА

ОДЛИЧНА ФОРМУЛА, МОЌНА ДОЗА, ФАНТАСТИЧЕН ВКУС И НАЈВАЖНО ОД СЕ: МАКСИМАЛЕН ЕФЕКТ

ОВА СЕ КВАЛИТЕТИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕ ОД XPLODE™ СЕРИЈАТА

Xplode ™ е серија на додатоци врз основа на апсолутно иновативни производи дизајнирани посебно за оние со бескомпромисни барања !

Секој Xplode ™ производ е базиран врз основа на:

- Најефикасни и фармацевтски чисти активни супстанции

- Уникатниот состав

- Висока растворливост 
- Максимална микронизација на честички (секој производ во оваа серија целосно се апсорбирана од телото)
- Чии ефекти се добро тестирани и документирани

- Без ефтини состојки

Секоја Xplode ™ е серија се карактеризира и со неверојатни, интензивни и ароматични овошни вкусови кои можат слободно да се комбинираат и да се мешаат.


Што е AAKG Xplode powder®? 
Дополнување на исхраната со врвен квалитет на Аргинин во форма на добро асимилирачка алфа-кетоглутарат (AКГ) форма.
Кои се придобивките од AAKG Xplode powder®?

- УЛТРА КОНЦЕНТРИРАНА ФОРМУЛА - 3750мг AAKG во една доза од 5гр

- Моќна доза на Л-аргинин во форма на добро асимилирачка алфа-кетоглутарат (AКГ) форма

- Инстант растворливост, уникатен и одличен вкус


АAKG Extreme е во добро асимилирачка аргинин алфа-кетоглутарат (AAКГ) форма, одлична за збогатување на исхрана со Л-аргинин. Аргинин е хранлива состојка од која се направени многу важни биолошки активни супстанции во телото, на пример, азотен оксид (NO). Покрај тоа, аргининот делува како снабдувач на формамидин групата во биосинтезата на креатин. 

AAКГ (аргинин алфа -кетоглутарат) е во основа состав на аргинин и алфа-кетоглутарна киселина. Ова е важна состојка во исхраната на еден спортист бидејќи  AAКГ директно влијае на зголемување на силата, издржливоста и мускулниот раст. Дополнување на вашата исхрана со AAКГ го зголемува нивото на азотниот оксид (NO ), што резултира со подобрена перфузија на мускулните клетки, и ја намалува концентрацијата на млечна киселина и амонијак, кои предизвикуваат замор.

Аргининот е ефикасен активатор на азотен оксид , додаток во исхраната со фармацевстки чист и слободен Л-аргинин со највисок квалитет.

Л-Аргинин е хранлива состојка од која се направени многу важни биолошки активни супстанции во телото, како што е азотниот оксид (NO). Тој е основен супстрат во биосинтезата на азотниот оксид (NO), што покажува широк спектар на дејство на ендотелиум на крвните садови, што резултира со нивно проширување и зголемување на протокот на крв низ ткивото. Ова го подобрува снабдувањето со кислород и хранливи материи до мускулите и го зголемува протокот на анаболни хормони кои го стимулираат растот на мускулите. Самото зголемување на циркулацијата во мускулните ткива е директен сигнал за телото да ја зголеми големината и на тој начин индиректно влијае на зголемувањето на мускулното ткиво моќта и издржливоста за време на тренингот. Л-Аргининот дополнително го зголемува и лачењето на хормонот за раст и го зајакнува мускулната анаболна состојба. Исто така, има позитивно влијание врз зголемување на општата отпорност на организмот. Алфа-кетоглутрат(AКГ) го редуцира губитокот на глутамин и другите амино киселини кои се концентрирани во крвта.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 75% Л-аргинин алфа-кетоглутарат (AAКГ), регулатор на киселост - лимонска киселина, ароми, засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, регулатор на киселост - јаболкова киселина, бои: рибофлавин (за вкус на лимон), рибофлавин, бета-каротин ( за вкус на портокал), кармин (за овошје удар вкус).

Препорачана употреба: Земете 1 порција дневно пред тренинг или друга физичка активност. Додадете 1 порција (5гр прав – 1 рамна кафена) во 150мл вода. Конзумирајте го веднаш после подготовката. Пред употреба кносултирајте го вашиот докотор или нутриционист. Не ги надминувајте препорачаните дневни дози. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Предупредување: Може да има појава на талог, кој не влијае на квалитетот и ефективноста на производот. Бремени и жени доилки не треба да го користат овој производ.

Чувајте го затворено на ладно и суво место, подалеку од топлина и светлина.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.