AAKG 7500 25ml

Производител: NUTREND
Код на продуктот: НУ05
Достапност: На залиха

AAKG 7500 - додаток во исхраната кој содржи невидена доза од 7500 мг Л-АРГИНИН во течна форма на АЛФА-КЕТОГЛУТРАТ (AKГ). Л-аргинин е амино киселина со највисок процент на азот и е важен дел од комплексниот протеин.

120,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

Л-Аргинин е основен супстрат во биосинтезата на азотниот оксид (NO), што покажува широк спектар на дејство на ендотелиум на крвните садови, што резултира со нивно проширување и зголемување на протокот на крв низ ткивото. Ова го подобрува снабдувањето со кислород и хранливи материи до мускулите и го зголемува протокот на анаболни хормони кои го стимулираат растот на мускулите. Самото зголемување на циркулацијата во мускулните ткива е директен сигнал за телото да ја зголеми големината и на тој начин индиректно влијае на зголемувањето на мускулното ткиво моќта и издржливоста за време на тренингот. Л-Аргининот дополнително го зголемува и лачењето на хормонот за раст и го зајакнува мускулната анаболна состојба. Исто така, има позитивно влијание врз зголемување на општата отпорност на организмот.

Алфа-кетоглутрат(AКГ) го редуцира губитокот на глутамин и другите амино киселини кои се концентрирани во крвта. Затоа комбинацијата во една молекула на алфа-кетоглутрат и Л-Аргинин гарантира постигнување на максимална регенерација на мускулите после напорен тренинг и високо стимулирање на мускулите за време на тренингот преку т.н. "мускулна напумпаност" чувство. Л-аргинин алфа-кетоглутрат е исто така многу добра асимилирана форма на Л-аргинин.

- Најважниот елемент во синтезата на азотен оксид (НО)
- 100% Чист Аргинин
- Мега доза од 7500 мг AAKG во АМПУЛА
- Ја забрзува регенерацијата и градбата на лустата мускулна маса
- Форма која е лесно да се консумира во секое време
- Лесна и не зафаќа простор за транспорт


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
вода, Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, регулатор на киселост лимонска киселина, конзерванс калиум сорбат, емулгација од црна рибизла (арома, агенси за боење Е 122 - може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата и Е 133), конзерванс натриум бензоат, засладувачи сукралоза и ацесулфам К.
Како додаток во исхрана земете ½ единечна доза (12,5 мл линијата за поделба е обележана на пакувањето) дневно 30 минути пред физичка активност,. Да не се користи навечер пред спиење. Максимална дневна доза е 12. 5 мл. Да не се надминува препорачаната доза. Употреба: наменето е за да се конзумира веднаш. Откако ќе се отвори во рок од 48 часа.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е препорачливо за деца и помлади особи.

Не е наменето за деца, бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура пониска од 25°C и заштитено од директна сончева светлина. Да не се замрзнува. Производителот не сноси одговорност за штета настаната од несоодветна употреба или складирање.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.