-22%

3CM Tri-Creatine Malate 500g

Производител: D.N.A. Your Supps
Код на продуктот: дна04
Достапност: На залиха

НАПОМЕНА !!! ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.

890,00ден 690,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

НАЈДОБРАТА ФОРМА НА КРЕАТИН КОЈА НЕ ЗАДРЖУВА ВОДА СЕГА ДОСТАПНА И ВО МАКЕДОНИЈА !
ТРИ КРЕАТИН МАЛАТ
ЕКОНОМИЧНО ПАКУВАЊЕ - 119 ЕДИНЕЧНИ ДОЗИ (ПАКУВАЊЕ ЗА 4 МЕСЕЦИ)ЗОШТО Е ПОДОБАР ОД ОБИЧНИОТ КРЕАТИН МОНОХИДРАТ ?
1. Креатин Малат се апсорбира директно во мускулната клетка со што се избегнува задржувањето на вода. 
2. Креатин Малат ги има истите својства како креатин монохидрат. 
- Ја зголемува силата,
- Ја зголемува мускулната маса, 
- Ја зголемува енергијата. 
3. Не е потребна фаза на полнење. 
4. Се раствора лесно
5. Се намалуваат гастроинтестинални проблеми што можат да се добијат со земање на обичниот креатин монохидрат 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар
Состојки: креатин малат (95%), агенс против стврднување – силикон диоксид; вкусеви, засладувачи – ацесулфам К, сукралоза; бои: каротин (А), кармин (Б), рибофлавин (Ц), E 150C (Д), Е 150д (Е), E 133 (Ф), патент сина В (Г), индиго кармин (Х), хлорофил и хлорофилин (И), куркумин (J), антоцијани (К), екстракт од пиперка (Л), бетанин (М), растителен јаглерод (Н). (A) - (З) - Во зависност од вкусот на производот за состојки погледнете ги симболите (А-З), покрај за рокот на траење (најдобро пред тоа).

Неотворено, да се чува на суво и на ладно место.
Препорачана употреба: Земете 1 порција дневно – непосредно пред тренингот. Додадете 1 порција (4,2 гр = ½ лажичка прашок) во 150мл вода. Консумирајте го веднаш по подготовката. Зголемување на телесната тежина може да се случи. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува.

Предупредување: Не е погоден за деца и млади особи. Не се препорачува за бремени жени и доилки. Производот не треба да го користат особи кои се преосетливи на некоја од состојките на производот. Да се чува подалеку од дофат на деца. Мало стврднување и мала промена во бојата на производот се дозволени и не влијаат врз неговиот квалитет и ефект.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.