100% Whey Protein Whey Phase 454g

Производител: 4D NUTRITION
Код на продуктот: 5112
Достапност: In Stock

Whey Protein е формулирана врз основа на најсовремената спортска наука за исхрана. Овозможува одржлива апсорпција на протеините од страна на телото, максимизирање на раст на мускулите и забрзување на обновувањето на мускулите.

650,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


ЗОШТО ОВОЈ ПРОИЗВОД Е ПОСЕБЕН ???

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НЕГОВИОТ СОСТАВ И СЕ ЌЕ ВИ БИДЕ ЈАСНО !!!

          НАУЧНО Е ДОКАЖАНО ДЕКА ДАВА БРЗ МУСКУЛЕН РАЗВОЈ И СИЛА!!!

ЗОШТО ОВОЈ ПРОИЗВОД Е ПОСЕБЕН, ПОГЛЕДНЕТЕ ГО НЕГОВИОТ СОСТАВ И СЕ ЌЕ ВИ БИДЕ ЈАСНО !!!

Протеинот од сурутка владее како крал на протеините. Со години, бодибилдерите и спортистите се потпираа на супериорната биорасположливост и аминокиселински профил на протеинот од сурутка, помагајќи им во изградбата на цврсти мускули и сила, што е можно побрзо. По безброј часови на развој, научниците во 4 Dimension Nutrition, ја направија  веј протеин формулата која е многу подобра од конвенционалните производи од сурутка.

Whey Phaseе научно дизајниран да дава врвни резултати во јакнење на мускулите. Со моќната доза од 24 грама на протеин и ексклузивен бленд на БЦАА, фармацевски креатин и слободна форма на глутамин, ги прави конвенционалните протеини од сурутка дел од минатото.

Ако сакате просечни резултати, држете се до регуларен протеин од сурутка. А ако сакате вашата физиологија да ја однесете чекор понапред, верувајте му на 4 Dimension Whey Phase!!!

- ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦВРСТА МУСКУЛНА МАСА СО КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНИ СОСТОЈКИ

- КЛУЧНИТЕ СОСТОЈКИ ВО WHEY PHASE СЕ СУПЕРИОРНИ ВО ОДНОС НА РЕГУЛАРНИТЕ ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА

- БРЗА АПСОРПЦИЈА И СУПЕРИОРНА БИОЛОШКА РАСПОЛОЖЛИВОСТ

- ИНЗВОНРЕДЕН ВКУС НА МИЛКШЕЈК СЛАДОЛЕД

Whey Phase е навистина поставен на највисоко ниво. За вашиот тренинг биде уште подобар ви дава кремаст, богат и невообичаен вкус.

Овој мулти протеински матрикс овозможува одржлива протеинска апсорпција од страна на телото, максимизирање на мускулен раст и забрзано опоравување на мускулите.  Овој производ доставува неверојатни перформанси кои ќе бидат забележливи за неколку дена. Нема повкусен протеин на пазарот, со текстура и вкус на милкшејк.

Како производ за спортска исхрана Phase Whey е произведен под ригорозни и строги сертификати низ целиот свет.

Whey Phase е навистина супериорен производ кој ги исполнува најстрогите стандарди во светот.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Фаза 1: МРААМ™ (Multi-Phase™ Аминокиселински матрикс) †

Микро-филтрирачка технологија: (протеин концентрат од сурутка (80% принос), протеин изолат од сурутка (90% принос), WPI97 Хидролизирана сурутка (97% принос), креатин монохидрат, ВСАА (Л-леуцин, Л-валин, Л-изолеуцин), Л-глутамин.

ФАЗА 2: Про-енергетски карбо матрикс™

Малтодекстрин, гума од гиар, ксантан, целулоза, лактоза

ФАЗА 3: функционален матрикс на посни липиди™

Сончогледово масло, КЛА (конјугирана линолова киселина),  масло од ленено семе во прав

Како додаток во исхрана производот се користи на следниов начин: Измешајте 1-2 лажици WHEY PHASE™ (зависно од вашите потреби за протеин) во 125-175 мл вода. За поголема густина и вкус ме да го измешате во млеко. Зголемете ја или намалете ја количината на течност според вашите желби за густина и вкус. Консумирајте еднаш или два пати дневно зависно од вашите лични потреби за протеин. WHEY PHASE™ е идеален да се консумира веднаш по вежбањето, наутро после будењето или во било кое време кога ќе сакате да го зголемите нивото на внесување на квалитетен протеин.

Консумирајте го веднаш по подготовката. Може да дојде до зголемување на тежината. Производот е наменет за возрасни како додаток во исхраната. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Се препорачува разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Напомена:Производот е наменет за употреба при интезивен мускулен напор,посебно за спортисти, кои се стремат кон развивање на мускулната маса и имаат потреба од поголема енергија.

Алергенски предупредувања: Содржи траги на млеко. Направено во фабрика каде што се обработуваат и јајца, соја, кикирики, ореви, риба, ракови и пченични производи. ЧУВАЈТЕ ГО ПОДАЛЕКУ ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Чувајте го на 15-30 С. Чувајте го подалеку од топлина, светлина и влага. Не го купувајте ако е отворено. Консултирајте се со вашиот лекар пред консумирање на овој или било кој друг додаток за исхрана.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.