-25%

100% Whey Protein Complex 700g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3018
Достапност: На залиха

НАПОМЕНА !!! ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.

1.250,00ден 940,00ден
-+

Постави прашање за овој производКОМПЛЕКС НА ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА СО НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ !

30% ПРОТЕИН ИЗОЛАТ ОД СУРУТКА (WPI - CFM®) !

70% УЛТРА ФИЛТРИРАН ПРОТЕИН КОНЦЕНТРАТ ОД СУРУТКА (WPC) !

БЕЗ АПСАРТАМ !

БЕЗ ГЛУТЕН !

БЕСКОМПРОМИСЕН КВАЛИТЕТ И НАЈДОБРА ЦЕНА !!!


Составот од највисок квалитет на УЛТРА ФИЛТРИРАН ПРОТЕИН КОНЦЕНТРАТ ОД СУРУТКА (WPC) и ПРОТЕИН ИЗОЛАТ ОД СУРУТКА (WPI - CFM®) во инстант форма.

CFM* Изолатот и протеин концентратот од сурутка, кои се користени во составот на 100% Whey Protein Complex® имаат највисока хранлива вредност, а добиени се со напредни технолошки процеси со цел да ја задржат целосната структура и активноста на протеините.

Високата хранлива вредност на потеин изолатот и концентратот од сурутка се сметаат за највредни извори на протеини и додатоци во исхраната за спортисти со високи побарувачки на перформанси.

CFM* изолатот и протеин концентратот од сурутка придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса.


*Cross-Flow Microfiltration - CFM - микрофилтрација со вкрстен проток - инстант форма


Микрофилтрацијата е процес на сепарација кој се користи за отстранување на поголемите честички, обично во опсег од 0,1 до 10 микрони. Филтрирањето со вкрстен проток се користи за да се постигне максимална микрофилтрација, со што се добива производ со највисок квалитет, мазна текстура, МАКСИМАЛНА АПСОРБЛИВОСТ и ИСКОРИСТЛИВОСТ од страна на телото.


Протеин изолат од сурутка е најчистата форма на протеин од сурутка. Изолација на сурутката, користејќи микрофилтрација со вкрстен проток е следниот чекор на обработка на концентрацијата. Таа има повисок процент на протеини во однос од концентратот од сурутка.

Изолатите од сурутка можат да придонесат и повеќе од 90 гр протеин на 100 грама од сурутка. Тоа е речиси без масти и без лактоза. Исто така изолатот од сурутка дава повисок процент на БЦАА, од кои половината се од есенцијалните амино киселини и се екстремно сварливи со добар вкус.


CMF е природен високотехнолошки процес на производство кој користи керамички филтри за отстранување на масти, лактоза и други несакани материи, со што се изолира протеинот. Протеините НЕ се подложени на хемикалии, затоа протеинот останува непроменет и во својата првобитна состојба, што води до дополнителни придобивки за корисникот.

  • Микрофилтрацијата со вкрстен проток поседува повеќе калциум и помалку натриум. Така да, жените и спортистите кои користат додатоци во исхраната за подобрување на ефикасноста и внесот на квалитетни протеини, можеби треба да размислат за овој производ поради очигледни причини.
  • Протеинот со вкрстен проток на микрофилтрација е важен за имунолошкиот систем и одржувањето на биолошката активност на некои протеини. Така да, спортистите кои се со ризик од прекумерен тренинг или бодибилдерите со интензивни тежински тренинзи ќе имаат голема корист од овој тип на протеин.
  • CFM изолатот од сурутка има највисоко ниво на недеденатуриран протеин (~99%)

Протеините со вкрстен проток на микрофилтрација се многу меки, со полесна текстура и боја за разлика од другите протеин изолати од сурутка, на кои текстурата им е погуста, потешка и потемна во некои случаеви.


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 95% микс од протеини (ултрафилтриран протеин концентрат од сурутка (WPC)(од млеко), протеин изолат од сурутка (WPI - CFM®)(добиен од млеко)), ароми, масло од среден ланец на триглицериди (MCT масло), фруктоза, регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина (за сите вкусови како јагода), регулатори на киселост - натриум цитрати; згуснувачи - арапска гума, ксантин гума, натриум карбокси метил целулоза; засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, цикламати; емулгатор - соја лецитин; сол (за сите чоколадо како вкусови), бои: кармин (за сите: јагода, цреша, јагода-киви и банана-цреша како вкусови), Е 150Ц (за сите: колачи крем, тврд карамел, чоколадо, кафе, сладолед кафе, лешник , тирамису и капучино како вкусови), рибофлавин, Е 133 (за сите вкусеви на фстак).


Препорачана употреба: Земете 1-3 порции дневно - пред појадок, помеѓу оброци, после тренинг или пред спиење. Додадете 1 сервирање (35 гр = 1 мерица) до 150 мл вода. Консумирајте го напитокот непосредно по подготовката.


Предупредување: Не се погодни за дијабетичари. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.