-25%

100% Whey Protein Complex 2270g

Производител: OLIMP SPORT NUTRITION
Код на продуктот: 3106
Достапност: На залиха

НАПОМЕНА !!! ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.100 Whey Protein Complex 2270g - КОМПЛЕКС НА ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА СО НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ !30 ПРОТЕИН ИЗОЛАТ ОД СУРУТКА (WPI - CF

3.800,00ден 2.850,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


КОМПЛЕКС НА ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА СО НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ !

30% ПРОТЕИН ИЗОЛАТ ОД СУРУТКА (WPI - CFM®) !

70% УЛТРА ФИЛТРИРАН ПРОТЕИН КОНЦЕНТРАТ ОД СУРУТКА (WPC) !

БЕЗ АПСАРТАМ !

БЕЗ ГЛУТЕН !

БЕСКОМПРОМИСЕН КВАЛИТЕТ И НАЈДОБРА ЦЕНА !!!

Составот од највисок квалитет на УЛТРА ФИЛТРИРАНИ ПРОТЕИН КОНЦЕНТРАТ ОД СУРУТКА (WPC) и ПРОТЕИН ИЗОЛАТ ОД СУРУТКА (WPI - CFM®) во инстант форма.

CFM® Изолатот и протеин концентратот од сурутка, кои се користени во составот на 100% Whey Protein Complex® имаат висока хранлива вредност, а добиени се со напредни технолошки процеси со цел да ја задржат целосната структура и активноста на протеините.

Висока хранлива вредност на потеин изолатот и концентратот од сурутка се сметаат за највредни извори на протеини и додатоци во исхраната за спортисти со високи побарувачки на перформанси.

CFM® изолатот и протеин концентратот од сурутка придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Состав: 95% микс од протеини (ултрафилтриран протеин концентрат од сурутка (WPC)(од млеко), протеин изолат од сурутка (WPI - CFM®)(добиен од млеко)), ароми, масло од среден ланец на триглицериди (MCT масло), фруктоза, регулатори на киселост - јаболкова киселина, лимонска киселина (за сите вкусови како јагода), регулатори на киселост - натриум цитрати; згуснувачи - арапска гума, ксантин гума, натриум карбокси метил целулоза; засладувачи - ацесулфам К, сукралоза, цикламати; емулгатор - соја лецитин; сол (за сите чоколадо како вкусови), бои: кармин (за сите: јагода, цреша, јагода-киви и банана-цреша како вкусови), Е 150Ц (за сите: колачи крем, тврд карамел, чоколадо, кафе, сладолед кафе, лешник , тирамису и капучино како вкусови), рибофлавин, Е 133 (за сите вкусеви на фстак).


Препорачана употреба: Земете 1-3 порции дневно - пред појадок, помеѓу оброци, после тренинг или пред спиење. Додадете 1 сервирање (35 гр = 1 мерица) до 150 мл вода. Консумирајте го напитокот непосредно по подготовката.


Предупредување: Не се погодни за дијабетичари. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.