100% Whey Protein 900g

Производител: Iron Maxx
Код на продуктот: ИМ06
Достапност: На залиха

100% Whey Protein 900g - 100% Whey Protein од IRONMAXX, со зголемена протеинска содржина (до 75 на 100 грама прашок) помага за полесно да ги внесете вашите протеински потреби во денот со цел заштита на мускулната маса и градење на истата.100 Whey Protein

1.300,00ден
-+

Постави прашање за овој производ100% Whey Protein од IRONMAXX, со зголемена протеинска содржина (до 80% на 100 грама прашок) помага за полесно да ги внесете вашите протеински потреби во денот со цел заштита на мускулната маса и градење на истата. Додатно, 100% e карактеристичен по тоа што има одличен амино киселински профил (BCAA, глутамин) и висока биолошка вредност. Колку повисока биолошка вредност, толку побрзо протеинот од храната може да биде конвертиран во ендоген протеин. За да помогне за нормална мускулна фунцкија, 100% Whey Protein исто така содржи есенцијални витамини како што се калиум, калциум и магнезиум. Токму од наведените причини, Whey Protein од IRONMAXX се смета за идеалниот извор на протеин после вашиот интензивен тренинг или како перфектна ужинка.

Главни придобивки:
- Одржување на мускулна маса
- Зголемување на чиста мускулна маса
- Одличен амино киселински профил (BCAA и ГЛУТАМИН)
- Одличен за сите спортисти и активни индивидуи

Калциумот помага за:
-Нормално метаболизирање на енергијата
-Нормално функционирање на дигестивните ензими

Калиумот помага за:
-Нормална мускулна функција
-Одржувањето на нормален крвен притисок

Магнезиумот помага за:
-Намалување на уморот и истоштеноста
-Нормално метаболизирање на енергијата
-Нормална мускулна функција
-Нормална протеинска синтеза

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

(Нутритивната вредност се однесува за вкус  Чоколаро-Кокос)

Концентрат од протеин од сурутка ( содржи емулгатор - соја лецитин),ниско масно какао во прав, малтитол * - чоколадни парчиња (малтитол *, какао маса, какао путер, емулгатор (соја лецитини)), арома (содржи млеко), кокос снегулки, згуснувач (ксантин гума), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди)

* Прекумерно конзумирање може да има лаксативно дејство.

Начин на употреба: Како додаток во исхрана додадете 4 кафени лажички од 100% Протеин од сурутка во прав (приближно 50 гр) во 250 мл вода и мешајте енергично со шејкер приближно 20 секунди. Препорачуваме да пиете 100% Протеин од Сурутка пред интензивен тренинг или натпревар, веднаш после вежбање и пред спиење.

Не е препорачливо за деца и помлади особи. Додатоците во исхрана не треба да се користат како замена на разнолика и балансирана исхрана. Препорачана е разнолика и балансирана диета како и здрав начин на живот. Наведената препорачана доза не смее да биде прекорачена. Чувајте го подалеку од дофат на мали деца.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.