-25%

100% Micellar CASEIN 908g

Производител: 4D NUTRITION
Код на продуктот: 5104
Достапност: На залиха

НАПОМЕНА !!! ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.

1.700,00ден 1.280,00ден
-+

Постави прашање за овој производ

ЗГОЛЕМЕТЕ ГО РАСТОТ НА МУСКУЛИТЕ СО НЕГОВАТА АНАБОЛНАТА МОЌ !

МУСКУЛНА ГРАДБА / РЕГЕНЕРАЦИЈА / ЗАМЕНА ЗА ОБРОК

ОДЛОЖЕНО ОСЛБОДУВАЊЕ НА АМИНО КИСЕЛИНИ (6-8ч)

4.6гр Л-ЛЕУЦИН ПО ПОРЦИЈА

ЗОШТО 100% Micellar CASEIN 4DN USA ?

- 100% казеин од највисок квалитет

- Збогатен со 10 гр БЦАА

- Континуирано (7-8 часа) ослободување на амино киселини

- Максимална стимулација на протеинска синтеза

- Оптимален мускулен раст

- Намалување на мускулна деградација (анти-катаболизам)

- Забзрано опоравување на мускулите

100% Micellar CASEIN е најдобар производ за бавно и костантсно хранење на телото со протеини. Тој обезбедува продолжено ослободување на амино киселини за да ги хранат мускулните клетки, што е идеално помеѓу оброци или во текот на ноќта.

100% Micellar CASEIN е протеин кој најефикасно се бори против катаболизмот (мускулен дефицит) поради тоа што ефикасно обезбедува енергија на мускулите во текот на подолг временски период (од 6 до 8ч) и на тој начин го промовира растот, развојот и регенерацијата на мускулите. Секоја доза (30гр) на 100% Micellar CASEIN обезбедува 24 гр. казеин да се асимилираат полека во телото.

100% Micellar CASEIN е зајакнат со 10 гр. микронизирани БЦАА (разгранет синџир на амино киселини), што вклучува 4,5 гр. од анаболен Л-леуцин по доза за побрз опоравок, градба и зајакнување на мускулите.

БЦАА амино киселините го промовираат мускулен раст и го подобруваат опоравувањет на мускулите, го намалуваат заморот и се главни причинители во спречување на катаболизмот. БЦАА амино кислеините се одличен извор на енергија за мускулните клетки и за подобрување на интензитетот на тренинг, исто така помагаат во надополнувањето на гликогенските резерви.

Кои се карактеристиките на протеин казеин и кои научни студии обезбеуваат докази за тоа?

Казеин протеинот овозможува супериорен раст на мускулите и е оптимален за обновување, зголемување и добивање на сила. Тоа е особено важно после интензивен тренинг, кога на мускулите им се најпотребни градливи елементи. Казеи протеинт споро се разлага во крвта, што значи дека има мал ефект врз синтезата на протеините, меѓутоа, има моќен ефект во спречување на разградувањето на протеините, што го прави важен протеин за раст и развој на мускулите. Истражувања покажале дека казеин протеинот има можност за одржување на амино киселините и до 8 часа, а исто покажал дека има силен анти-катаболен ефект.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Cостојки:

(Ванила) мицелар казеин, инулин, природни и вештачки вкусови, мешавина на гуми (целулозна гума, ксантин гума, карагенан), морска сол, ацесулфам калиум, сукралоза.

(Јагода) мицелар казеин, инулин, природни и вештачки вкусови, мешавина на гуми (целулозна гума, ксантин гума, карагенан), морска сол, ацесулфам калиум, сукралоза, ФД и Ц црвена боја 40, лимонска киселина.

(Чоколадо) мицелар казеин, инулин, какао во прав, природни и вештачки вкусови, мешавина на гуми (целулозна гума, ксантин гума, карагенан), морска сол, ацесулфам калиум, сукралоза.

Упатство за употреба: Измешајте една мерка (30 гр) со 350 мл вода или обезмастено млеко. Најдобро време за користење е во вечерните часови пред да си легнете,  како ужинка помеѓу оброците во случај ако сте без оброк подолг временски период.


Мерки на претпазливост: Овој производ е додаток на хипер протеини и нетреба да се користи како замена за разновидна и балансирана исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не е препорачано за деца под 18 години, бремени жени или доилки, или на лица кои се под медицински третман.

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.