-25%

100% BEEF ISOLATE™ 1816 g

Производител: EVERBUILD NUTRITION
Код на продуктот: ЕБ04
Достапност: На залиха

BEEF ISOLATE е 400% повеќе концентриран од стек од говедско месо, има одличен амино киселински состав и големо количество протеин. ОВАА ЦЕНА Е ДОСТАПЕН САМО СО НАША АКТИВНА ЛОЈАЛТИ КАРТИЦА !!! При нарачка пишете го бројот од вашата лојалти картица.

2.800,00ден 2.100,00ден
-+

Постави прашање за овој производ


Говедскиот изолат е ултра чист говедски протеин. Тој е направен од хидролизирани изолати од протеини од говедско месо и има одличен амино киселински состав и не содржи шеќер, лактоза и холестерол.  Лесно се меша и има неверојатен вкус.  Содржи 28 грама протеини по доза. (Една доза содржи 35 грама).

Говедскиот изолат е околу 400% повеќе концентриран  од стек од говедско месо, што значи дека треба да се зготват и да се јадат 4 стекови за да се замени една доза, што е малку тешко за еден оброк. Ние не ја негираме вистинската храна, но ако комбинирате додатоци со план за исхрана, ќе ги видите резултатите навистина брзо! 

Говедскиот изолат доаѓа со одличен вкус на двојно холандско чоколадо, се меша веднаш и има висока биорастворливост. 

Говедскиот изолат е вашиот најдобар тренинг партнер! 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Хидролизиран говедско протеински изолат, какао (обработен со алкалии), без млечни масти (MCT масло од кокос, модифициран прехранбен скроб, дикалиум фосфат, трикалциум фосфат, лецитин, токофероли), природни и вештачки ароми, сол, сукралоза и ацесулфам К. 

Препорачана употреба : 1 доза наутро,  еднаш после тренинг и 30 минути пред спиење . Во денови кога не тренирате  - 1 доза во утринските часови и 30 минути пред спиење

Пријавeте се за ПБЦ билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.